درمان کیست مویی با لیزر چیست؟

درمان کیست مویی با لیزر را می توان یک روش کم درد و کم هزینه برای حل کردن مشکل کیست مویی تلقی کرد.  هزینه درمان کیست مویی با لیزر در مقایسه با مزایای آن ناچیز تلقی می شود. لیزر امروزه در خدمت علم پزشکی است. قبل از درمان کیست مویی به روش لیزر باید بدانید که: یک کیست مویی آلوده می‌ تواند شدیدا دردناک و باعث ناراحتی شدید در طول فعالیت‌ های روزمره شود. جراحی می‌ تواند این مشکل را حل کند، اما اگر کیست برگردد، باید دوباره درمان شود.

عکسی از عفونت کیست مویی بعد از عمل

مزایای جراحی کیست مویی با لیزر

ما می دانیم که شما نمی‌ خواهید بیش از یک‌ بار به جراحی سینوس پیلونیدال یا همان کیست مویی بروید، بنابراین شما را تشویق می‌ کنیم که یک روش درمانی با میزان موفقیت ثابت را انتخاب کنید، مانند سوزاندن لیزری. از آنجا که میزان موفقیت درمان کیست مویی با لیزر بالا است، با انتخاب این روش درمانی که کمترین حالت تهاجمی را دارد، دلایل خوب امیدبخشی در دست است که این جراحی تنها روشی است که شما به آن نیاز دارید.

درمان کیست مویی با لیزر چگونه انجام می شود؟

درمان کیست مویی با لیزر چگونه انجام می شود؟

درمان کیست مویی با لیزر چگونه انجام می شود؟

جراحی لیزری یک درمان نسبتا سریع و موثر برای کیست‌ های پایلونیدال و کیست مویی است. این کیست‌ ها در نزدیکی قله کوکسیکس قرار گرفته‌ اند، و همچنین این کیست‌ ها در کنار موهای زائد و عفونت های بیمارزا رشد می کنند. هدف جراحی تمیز کردن ناحیه آلوده و برداشتن حفره است تا عفونت تکرار نشود.

درمان لیزر یک عمل جراحی کم تهاجمی است که به طور مشابه با روش‌ های سنتی سینوس پیلونیدال یا کیست مویی شروع می‌ شود. اول، تیم پزشکی این ناحیه را بی حس می کند و بیهوشی عمومی فراهم می‌ شود تا بیمار در طول روند عمل راحت باشد. سپس دکتر موها را از کیست جدا می‌ کند. اگر نیاز به باز کردن بیش از یک ناحیه باشد، هر کدام از آن‌ ها تمیز می‌ شوند. ​

با یک ابزار تیز ممکن است برای حذف حفره سینوس پیلونیدال یا کیست مویی از بدن استفاده شود. هنگامی که این مرحله انجام می‌ شود، زخم قبل از شروع عمل، خارج و ترمیم می‌ شود. در برخی از جراحی‌ های لیزری برای کیست‌ های پایلونیدال عمل جراحی انجام نمی‌ شود. درمان با لیزر به تنهایی در درمان این بیماری استفاده می‌ شود. ​

حذف حفره سینوس پیلونیدال یا کیست مویی از بدن

لیزر درمانی کیست مویی

یک فیبر لیزری خاص برای پایان دادن به این روش استفاده می‌ شود. این فیبر داخلی مخروطی دارد که یک حلقه نور با شدت بالا تولید می‌ کند. پروب لیزر دارای نوک شیشه‌ ای است. پزشک این پروب را برای باز کردن سینوس پایلونیدال یا همان کیست مویی وارد می‌ کند و به همین دلیل پرتو لیزر با سینوس پیلونیدال باز می‌ شود. ​

پالس‌ های انرژی لیزر برای بستن سینوس‌ ها به کار می‌ رود. نور لیزر آستر مجرا را از بین می‌ برد و باز می‌ شود. این درمان در طول مسیر تکرار می‌ شود. درمان کیست مویی با لیزر از آغاز تا پایان معمولا کمتر از ۱۵ دقیقه طول می کشد.

آیا کیست مویی با لیزر درمان می شود؟

آیا کیست مویی با لیزر درمان می شود؟

آیا کیست مویی با لیزر درمان می شود؟

بله کیست مویی با لیزر درمان می شود و میزان موفقیت درمان کیست مویی با لیزر بسیار بالا است، با انتخاب این روش درمانی که کمترین حالت تهاجمی را دارد، دلایل خوب امیدبخشی در دست است که این جراحی تنها روشی است که شما به آن نیاز دارید. کیست مویی با لیزر یک درمان نسبتا سریع و موثر برای کیست‌ های پایلونیدال و کیست مویی است. این روش درمانی زمانی از شما نمی گیرد و از اول تا آخر عمل سر جمع یک ربع طول می کشد و با لیزر کیست ها برداشته و بسته می شود و کیست مویی آلوده کاملا حذف می شود.

قیمت لیزر کیست مویی

قیمت لیزر کیست مویی

قیمت لیزر کیست مویی

قیمت لیزر کیست مویی به عواملی مانند شدت بیماری, میزان نشانه های کیست مویی و مقدار عفونی شدن کیست ها بستگی دارد. نکته قابل توجه در این روش درمانی این است که لیزر کیست مویی روشی قطعی و کاملا غیر تهاجمی برای درمان کیست مویی است. اگر این نکته را مد نظر داشته باشید روش لیزر درمانی نسبت به سایر روش های درمانی, به صرفه ترین راه درمان هم خواهد بود. هزینه و قیمت لیزر کیست مویی بسیار مناسب تر از هزینه های جراحی و قدیمی کیست مویی است. این روش مزایای بسیار زیادی نسبت به سایر روش ها نیز دارد که قیمت لیزر کیست مویی را کاملا توجیه می کند.

ویرایش در تاریخ پنج شنبه,15 آذر,1397,تهران,کلینیک سامان

11 پاسخ
 1. Fariba
  Fariba گفته:

  سلام و عرض ادب.
  من تازگی ها متوجه شدم که کیست مویی دارم. البته هیچ درد و چرک و آبسه ای تا به حالا ندارم. می خواستم بدانم به جز روش باز روشهای کمتر تهاجمی برای حذف کیست مویی وجود دارد؟ آیا درمان لیزر رو شما انجام می دهید و تایید می کنید؟

  پاسخ
 2. رسول ش
  رسول ش گفته:

  سلام. چند سالی است که در بالای باسنم ترشح های خونی و عفونی ایجاد شده. وقتی به دکتر مراجعه کردم گفتند کیست مویی دام. الان می خوام از شر این عفونت ها و چرک ها خلاص بشم. لطفا راهنمایی کنید که آیا روش لیزر برای درمان کیست مویی بهتره یا عمل جراحی؟ چون نمی خوام دوباره عود کنه و می خواهم به کل از بین برده. کدام روش بهتره؟

  پاسخ
 3. Omidppp
  Omidppp گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید آیا درمان کیست مویی با لیزر کربن دی اکسید را تایید می کنید؟ آیا با این روش احتمال عود دوباره کیست وجود داره یا نه؟

  پاسخ
 4. محسن
  محسن گفته:

  من کیست مویی ام را عمل کردم اما مثل اینکه کامل عمل نشده و فقط عفونت ها تخلیه شده و هنوز خود کیست مویی سره جایش است. این دفعه می خواهم کیست رو عمل کنم چه راهی رو پیشنهاد می دهید؟ لیزر بهتره یا عمل باز؟در کدام روش دوباره عود نمی کنه؟ مدت عمل چه قدر طول می کشه چون در شهرستان هستم چند روز باید در تهران بمونم؟

  پاسخ
 5. آیدا Ayda
  آیدا Ayda گفته:

  سلام خانم دکتر من 24 سالمه و کیست مویی دارم. روش لیزر نیاز به پانسمان داره و هر روز باید عوضش کنم؟ از عمل باز خیلی می ترسم ولی فکر کنم لیزر خیلی سخت نباشه؟ درسته؟ اگر امکانش است هزینه لیزر را هم بفرمایید.. مرسی

  پاسخ
 6. سعید م
  سعید م گفته:

  سلام من خیلی می ترسم بعد از عمل جای زخم ها بمونه و بد شکل باشه. آیا با لیزر امکان نماندن جای زخم وجود دارد؟ منظورم اینکه از لحاظ ظاهری پشتم شکلی نداشته باشه.

  پاسخ
 7. حسن محبی
  حسن محبی گفته:

  من دو بار عمل کیست مویی انجام دادم و بعد از کلی سر و کله زدن با پانسمان های بعد از عمل دوباره کیست مویی ام عود کرده. البته نمی دونم شاید مشکل از من باشه ولی کسانی هم بودند ک مشکلی نداشتند و در همان دفعه اول کست شون درست شده. اما کیست من دوباره برگشته. درباره پانسمان هم خیلی دقت کردم و چند باری هم به دکتر نشان دادم و تایید هم کردند ولی نمی دانم چرا دوباره برمی گردد. این بار می خواستم با لیزر کیست مویی ام را درمان کنم. آیا شما این روش را تایید می کنید؟ احتمالش است که با این روش کار کیست مویی ام یکسره بشه و دیگر برنگردده؟ آیا به نظر شما دوباره عمل باز رو انجام بدم یا لیزر رو امتحان کنم؟

  پاسخ
 8. Javad gh
  Javad gh گفته:

  عمل با لیزر کیست مویی چه عوارضی داره؟ آیا درسته که در همان روز عمل می توانیم به سر زندگی خودمون برگردیم؟ ممنون

  پاسخ
 9. پروین زاده
  پروین زاده گفته:

  سلام امکانش است با دارو کیست مویی درمان بشه؟ عمل با لیزر هم کامل کیست رو حذف می کنه؟

  پاسخ
 10. Saeeidema
  Saeeidema گفته:

  سلام من زنی 24 ساله هستم و من از خیلی وقت است که یک شکاف عفونی در پشتم دارم بعد از رفتن پیش دکتر معلوم شد که کیست مویی دارم. دکتر گفت که باید جراحی با لیزر میشه. این امکانش است؟ احتمال سرطانی بودن این عفونت ها نیز است؟ لطفا راهنمایی ام کنید. ممنون

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین به‌روزرسانی:

Summary
Review Date
Reviewed Item
درمان کیست مویی
Author Rating
41star1star1star1stargray