09355234638

سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، پلاک ۷۸، ساختمان سعادت – طبقه چهارم – واحد ۳۰ شرقی​

ر صورتی که عمل باز کیست مویی را انجام داده اید، محل زخم باز گذاشته می شود و نیاز به مراقبت هایی دارید تا محل جراحی شده در زمان مناسبی بهبود پیدا کند. توجه داشته باشید که با رعایت این مراقبت ها روند بهبود هر شخصی متفاوت است. مرحله های زیر را انجام دهید تا سرعت بهبودی شما بیشتر شود.

در صورتی که محل عمل باز گذاشته شود، هفته ها و حتی ماه ها طول می کشد تا بهبودی کامل حاصل شود و تمام مراحل مراقبت بعد از عمل باز کیست مویی را طی این مدت باید رعایت کنید تا از بازگشت دوباره کیست مویی جلوگیری کنید.

استراحت کنید هنگامی که احساس خستگی می کنید حتما بخوابید این کار به شما کمک می کند تا زودتر بهبود پیدا کنید.

روزانه پیاده روی کنید و هر روز سعی کنید تعداد قدم های خودتان را از روز پیش بیشتر کنید. پیاده روی جریان خون شما را بیشتر کرده و جلوی پنومونی و یبوست را می گیرد.

دوش بگیرید و بعد از تمام شدن استحمام، اطراف کیست مویی را با حوله یا دستمال کاغذی نرم خشک کنید. از باد ملایم سشوار هم می توانید برای اینکار استفاده کنید تا ناحیه تماس غیراستریلی با زخم وجود نداشته باشد.

 

برای مراقبت بعد از عمل باز کیست مویی ناحیه عمل شده را خشک و تمیز نگهدارید.

از دکتر خود بپرسید چه زمانی می توانید دوباره رانندگی کنید.

از نشستن طولانی مدت و یا نشستن بر روی سطوح سخت تا زمان بهبودی کامل پرهیز کنید.

بسیاری از بیماران بعد از دو تا چهار هفته بعد از عمل باز کیست مویی می توانند به راحتی به سر کار و زندگی روزمره خود برگردند. که در صورتی که درمان کیست مویی با لیزر یا به روش بسته صورت گیرد این مدت زمان به ۲ تا ۴ روز کاهش می یابد.

در صورتی که برش جراحی کیست مویی شما باز است، پانسمانی را که پزشک به منزله مرهم بر روی زخم شما گذاشته را در زمان های مناسب عوض کنید که پزشک دستورات لازم را در این باره به شما می دهد. عوض کردن پانسمانی که بر روی زخم باز گذاشته شده احتمال دارد، بار اول کمی دردناک باشد، پس یک ساعت و نیم پیش از عوض کردن پانسمان یک آرام بخش بخورید.

در روش عمل باز کیست مویی باید روزانه داخل زخم با سرم شستشو داده شود و گاز مرطوب داخل زخم گذاشته شود تا زخم از کف پر شده و پوست باید در مرحله آخر بسته شود. بیمار 2 تا 3 ماه به این روند ادامه می دهد. همچنین بیمار باید مدت ها از انجام فعالیت های سنگین و نشستن خودداری کند تا زخم پر شود. تعویض پانسمان از یک روز بعد از عمل انجام می شود و بیمار معمولا قادر نیست به تنهایی این کارها را انجام دهد.

احتمال دارد پانسمان در زخم گیر کند، پس به مدت ۱۰ دقیقه در لگن آب ولرم بنشینید تا پانسمان نرم شده و به راحتی از زخم جدا شود. این کار را می توانید در زیر دوش آب گرم هم انجام دهید.

در طول درمان که شروع به بهبودی می کنید، احتمال دارد از زخم شما ترشح سبز رنگ مایل به خاکستری مشاهده شود. این کاملا طبیعی است و علامت بهبودی زخم است.

پیام بگذارید

(1 دیدگاه)

  • محمد

    سلام من سه روزه عمل کیست مویی باز داشتم تا الان که ضد عفونی کردم گاز را فقط روی زخم گذاشتم این روش درسته ؟

  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *