09355234638

سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، پلاک ۷۸، ساختمان سعادت – طبقه چهارم – واحد ۳۰ شرقی​

درمان بواسیر با لیزر با ضمانت در ۲۵ دقیقه در کلینیک سامان مرکز لیزر بواسیر و کم هزینه ترین درمان همورئید در تهران به صورت تضمینی بدون درد و خونریزی با دکتر اختصاصی خانم برای بانوان و دکتر آقا برای آقایان با پانسمان رایگان زیر نظر جراح پر تجربه. درمان بواسیر با لیزر بک روش جایگزین برای عمل جراحی بواسیر است که در آن برای درمان هموروئید از اشعه لیزر استفاده می شود. لیزر نمی گذارد تا بیمار درد بکشد یا خونریزی کند!  این عمل جراحی با لیزر بدون درد  و سرپایی با هزینه کم انجام می شود. درمان بواسیر با لیزر به زبان ساده یک روش درمانی موثر است که در آن از اشعه لیزر به جای کاتر استفاده می شود.

درمان بواسیر با لیزر کلینیک سامان

لیزر بواسیر به خاطر گرما و دقتی که دارد باعث می شود بیماری خونریزی یا دردی نداشته باشد. به همین سادگی! یک روش خوب و موثر برای درمان بواسیر با لیزر کردن توسط اشعه مادون قرمز است. وقتی یک فرد به بیماری بواسیر مبتلا می‌شود، انتخاب روش درمانی برای او یک مشکل محسوب می شود. بیمار همیشه از خود می پرسد که کدام روش بهتر است؟ کم هزینه تر است و زود تر به نتیجه می رسد؟

چگونگی درمان بواسیر با لیزر

در روش لیزر بواسیر با استفاده از تماس یک واسط در ناحیه‌ بالایی عروق متورم بواسیر و تاباندن اشعه مادون قرمز به مدت چند ثانیه، رگ های اطراف ناحیه هموروئیدی منقبض شده و سپس منبسط می شوند و عملیات انعقاد انجام می شود تا خونرسانی به هموروئید قطع شود. در واقع حرارت ناشی از این اشعه بدون آسیب زدن جدی به بافت پوست ناحیه بواسیری را می‌سوزاند و خشک می‌کند و از بین می برد.

 

روش لیزر بواسیر برای هموروئید های داخلی و کوچک دست نیافتنی که با درد و خونریزی همراه هستند و به درمان‌های دیگر من جمله سنتی و جراحی پاسخ نمی‌دهند، بسیار کارآمد و مناسب است.

هزینه لیزر بواسیر علاوه بر کم‌ بودن، نیازی به بستری طولانی مدت در بیمارستان ندارد!  انعقاد مادون قرمز یا همان ذوش لیزیک نیاز به آمادگی قبل از عمل لیزر ندارد و طی ده دقیقه انجام می‌شود، اما بسته به شدت آسیب ممکن است نیاز به تکرار آن برای درمان نواحی هموروئیدی می باشد.همانطور که در بالا گفته شد به منظور پیشگیری از برگشت مجدد هموروئید و بواسیر در فرد مبتلا، تغییر در شیوه‌ی زندگی و روابط و همچنین اضافه کردن رژیم غذائی حاوی فیبر و نوشیدن آب کافی و مصرف مایعات فراوان از جمله عرقیات گیاهی ، ورزش کردن روزانه و کاهش وزن اضافی به شدت باعث کاهش علائم و بهبود تدریجی این بیماری در افراد می شود.

15 درصد بیماران مبتلا به بواسیر از زمان مراجعه به کلینیک یا پزشک متخصص نیاز به برداشتن بواسیر با لیزر دارند. پس از درمان بیمار، پرستار چند دستورالعمل ساده را به بیمار می دهد و یک نسخه برای چند دارو و یک قرار ملاقات پس از آن را تنظیم می کند.پس پزشک متخصص بواسیر همیشه چند روش درمانی را همراه با معایب و مزایای آن توصیه می‌کند. وقتی از روش های درمانی سنگین ‌تری همچون عمل جراحی بواسیر صحبت می شود معمولاً بیمار در انتخاب خود حساس‌تر می‌شود.

 

عمل جراحی بواسیر با لیزر

در روش عمل جراحی بواسیر با لیزر بیمار بی هوش نمی شود و ناحیه مورد نظر فقط بی حس می شود. در درمان بواسیر با لیزر بر خلاف روش عمل جراحی است که با چاقوی جراحی محل آسیب دیده را بریده و بر می داشتند اما اینجا این کار توسط لیزر انجام می شود. پس به این خاطر در این روش نیازی به بستری شدن نیز نیست. در حالی که در روش جراحی بواسیر باید چند روزی در بیمارستان یا کلینیک بستری شوید.
بواسیر بیماری است که در بافت های سیاهرگی مجرای نشیمنگاه ظاهر می شود. در حالت عادی این رگها مثل بالشتکی ترکیبی از مجرای سرخرگی – سیاهرگی و بافت پیوندی، کار کنترل مدفوع را برعهده دارند، ولی هرگاه این رگ ها تورم داشته باشند بواسیر اتفاق می افتد.

مزایای درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر چیست؟

از میان جراحی ‌های هموروئید یا بواسیر روش لیزر از محبوبیت بیشتری در میان مردم برخوردار است. زیرا مردم همیشه سعی میکنند تا جایی که امکان دارد از زیر تیغ جراحی رفتن فرار کنند. درمان بواسیر با لیزر از چند مزیت برخوردار است که می توان آنها را از جنبه های مختلف بررسی کرد و این جنبه ها شامل آزار دهنده نبودن این روش برای بیمار و مرخصی زودرس بعد از انجام طول دوره با امکان نداشتن انسداد عروق خونی با کمترین میزان خونریزی حین عمل؛ همچنین این روش کمترین آسیب را به بافت‌های اطراف توده‌ی همبند ناحیه مقعد می‌رساند و کم‌ عارضه نیز است.

خلاصه مزایا

 • هزینه پایین درمان بواسیر با لیزر
 • بدون درد و خونریزی
 • نیازی به بستری شدن نیست
 • زود می توانید به سر کار خودتان برگردید
 • اکثر موارد از عدم بازگشت بواسیر خبر می دهند
 • در عرض چند دقیقه با بی‌ حسی موضعی و بدون درد درمان می‌ شود.
 • هیچ بخیه سفت و محکمی در کار نیست و بعد از عمل نیز از این بابت ناحیه درمان شده دردی را احساس نمی کند.
 • بهبودی در این روش بسیار سریعتر است و نسبت به درمان جراحی عوارض کمی دارد.
 • بیمار مجبور به بستری شدن نیست و بلافاصله بعد از درمان می تواند به سر کار و فعالیت های روزمره عادی خود برگردد.

عوارض درمان بواسیر با لیزر

 • در اغلب موارد در ۱۰ دقیقه یا کم‌ تر درمان کامل می‌ شود و بیمار بلافاصله پس از درمان بواسیر می تواند مرخص شود.
 • در کلینیک یا در بیمارستان برای بیهوشی از بی‌ حسی موضعی ساده با آرام‌ بخشی ملایم استفاده می شود و این مورد نیز عارضه ای به دنبال ندارد.
 • هیچ دردی در طول بهبودی پس از درمان بواسیر با لیزر وجود ندارد، بعد از درمان لیزر بر روی افرادی که بواسیر آنها به مرحله پیشرفته بواسیر رسیده است ممکن است درد خفیفی در مدت حرکت روده احساس شود.
 • شیوع عوارض درمان بواسیر با لیزر بعد از عمل (عفونت، خونریزی، تنگی، بی‌اختیاری رکتال) کمتر از جراحی معمولی است.
 •  هیچ بخیه و پانسمانی استفاده نمی‌ شود و هیچ نوع ماده دردناک سنتی برای بعد از جراحی استفاده نمی‌ شود.
 • لیزر تمام عصب‌ های ناحیه موردنظر را به صورت کامل می سوزاند، بنابراین هیچ دردی در محل درمان احساس نمی شود. عوارض لیزر بواسیر کم است.

 

فیلم واقعی درمان بواسیر با لیزر

درمان بواسیر با لیزر در کمترین زمان و با هیچ درد و عارضه ای انجام می شود. فیلم درمان بواسیر با لیزر در اینجا گذاشته می شود. شما در این فیلم ها می توانید به صورت تصویری با نحوه درمان انواع بواسیر با لیزر آشنا شوید. در این روش موفقیت به عمل آوری بیشتر است و نقاط بهبود سریعا نمایان می شوند. در این روش از اشعه مادون قرمز استفاده می شود که نسبت به اشعه های دیگر کم خطر تر است. این روش به سرعت و به صورت گسترده به عنوان یک درمان مؤثر با استقبال مردم و بیماران مواجه شد این روش یک روش غیر جراحی کم ‌تهاجمی از نظر بافت سلولی در درمان هموروئید است. دردناک نبودن و هزینه اقتصادی نسبتا خوب، و مشکلات و عوارض کمتر ناشی از آن سبب ترجیح آن بر سایر روش‌ها شده است.

چرا کلینیک و مرکز درمان بواسیر با لیزر سامان را انتخاب کنیم؟

کلینیک سامان ( گروه پزشکی سامان) درمان بواسیر با لیزر دارای همه امکانات تخصصی برای درمان با این روش است. شما در مرکز درمان بواسیر با لیزر می توانید بهترین درمان و تسکین بواسیر را با بهترین متخصصان این کار پیدا کنید. متخصصانی که برای سالها در این زمینه تخصص و مهارت دارند.از زمان پیشرفت جراحی لیزر، درمان بواسیر با لیزر می‌ تواند به هر تعداد بواسیر و هر نوع خاصی از بواسیر کمک کند. امکانات کلینیک درمان بواسیر با لیزر بیمار را در تمام مراحل درمان همراهی و حمایت می کند.

دکتر خانم برای راحتی خانم ها و دکتر آقا برای راحتی آقایان برای درمان لیزری

ما در مرکز جراحی بواسیر با لیزر کلینیک سامان برای راحتی بیماران از پزشک آقا برای آقایان محترم و از پزشک خانم برای بانوان محترم استفاده می کنیم. پس اصلا لازم نیست نگران باشید! درمان بواسیر با لیزر یک راه جدید برای درمان هموروئید است کلینیک سامان با بهترین دکتر کمتر از نیم ساعت شما را از شر بواسیر برای همیشه خلاص می کند.

تعهد، تجربه و تخصص در کلینیک تخصصی درمان بواسیر با لیزر حرف اول را می زند. نحوه درمان بواسیر در مرکز کلینیک با بهترین روش ها همراه است. هر چند تعریف دقیقی از بواسیر وجود ندارد، اما بواسیر می‌ تواند به عنوان بالشتک بافتی در مجرای مقعد که حاوی رگ‌ های خونی و اطراف آن‌ است، توصیف شوند که حاوی رگ‌ های خونی و الاستیک است.

آیا بواسیر با لیزر درمان می شود؟

بله بواسیر کاملا با لیزر درمان می شود و هیچ درد و عارضه ای ندارد.  متاسفانه بسیاری از بیماران (و حتی بسیاری از پزشکان) با پیشرفت‌ های مهم درمان بواسیر آشنا نیستند، به همین خاطر بسیاری از آنها ترس و دردهای بعد از درمان با لیزر را به بیمار القا می کنند. شما باید با یک متخصص در این باره مشورت کنید تا از نتیجه ای درمان خود شگفت زنده شوید.

هزینه درمان بواسیر با لیزر

برای درمان بواسیر با لیزر نمی توان هزینه معینی را اعلام کرد، دکتر و پزشک متخصص بیمارهای مقعدی نوع بواسیر را بررسی و معاینه می کند و بر اساس میزان رشد و وضعیت بیماری هزینه درمان بواسیر با لیزر را تعیین می کند.

مسئله خیلی مهم در باره هزینه فقط مبلغ پرداختی نیست و شامل عوامل زیادی است که این عوامل هزینه واقعی درمان را مشخص می کند. این عوامل را می توان به صورت زیر بیان کرد.

 1.  صرفه جویی در وقت و زمان بیمار در جراحی با لیزر در اولویت است و بیمار بر عكس جراحی سنتی مجبور نیست پروسه های عجیب و غریب بیمارستانی را طی کند. درباره لیزر هیچ کدام از پروسه های جراحی سنتی وجود ندارد و وقت و هزینه ای از این بابت از بیمار گرفته نمی شود. بعد از درمان نیز بیمار مجبور به بستری شدن و استراحت در منزل نیز نیست. این عامل می تواند هزینه درمانی را نسبت به جراحی سنتی در مرحله کمتری قرار بدهد.
 2.  كمتر بودن درد و خونریزی مقعدی در عمل با لیزر در مقایسه با روش جراحی سنتی عامل دیگری است که بر روی هزینه درمان بواسیر نیز تاثیر می گذارد.
 3.  در جراحی سنتی نیاز به بیهوشی عمومی یا نخاعی است که این مورد و هزینه های آن نیز در روش درمان با لیزر حذف می شود.

در بسیاری از بیمارها تا هنگامی که بیمار معاینه نشود نمی توان بیماری را به صورت درست تشخیص داد و روش درمانی موثری را برای آن تجویز نمود. بنابراین از قبل نمی توان درباره هزینه درمانی بواسیر با لیزر اظهار نظر قاطعی کرد. زیرا در برخی ماقع علائم بیماری در افراد مختلف متفاوت است و هر بیماری نیاز به درمان خاصی دارد که بنابرآن هزینه درمانی نیز محاسبه می شود.

یا بواسیر درمان قطعی دارد؟

شما باید بدانید که چه موقع باید به پیش پزشک خودتان بروید. بواسیر درمان قطعی دارد و قابل درمان است و معمولا درمان آن بی ضرر است. هزینه های درمان بواسیر در کلینیک سامان با توجه به روش های آن متفاوت است. ما ممکن است باعث بروز عوارض در برخی افراد شود. اگر شما در حال تجربه عوارض مربوط به بواسیر هستید یا اگر شرایط شما پس از یک هفته با درمان‌ های رایج بهبود پیدا نکردید، سریعا به پیش پزشک معالج خودتان مراجعه کنید.

در درمان قطعی بواسیر ممکن است در بواسیر شما خون در مدفوع مشاهده شود. این مورد ممکن است یک مشکل جدی پزشکی باشد. اگر در مدفوع خود خون پیدا کردید، با دکترتان تماس بگیرید و به محض امکان یک قرار ملاقات تنظیم کنید. خونریزی مزمن و طولانی‌ مدت ناشی از بواسیر در برخی از افراد می‌ تواند منجر به کم‌ خونی شود. کم‌خونی ناشی از خونریزی گلبول‌ های قرمز که توانایی شما در انتقال اکسیژن به سلول‌ های شما را محدود می‌ کند. حتما برای درمان باید به یکی از کلینیک های درمانی با کلنیک لیزر بواسیر مراجعه کنید.

علائم کم‌ خونی شامل ضعف و خستگی مزمن است. اگر جریان خون بدن شما به یک بواسیر منتهی و قطع شود، می‌ تواند به شرایطی که با نام بواسیر استنشاقی نامیده می‌ شود منجر شود. بواسیر استنشاقی بسیار دردناک است و ممکن است منجر به نکروز (مرگ بافت) و گانگرن شود. ​

درمان قطعی بواسیر

روش‌ های درمانی غیر جراحی را امتحان کنید. چند گزینه وجود دارد که دکتر شما می‌ تواند به شما مشورت دهد. این گزینه‌ ها عموما ایمن و موثر هستند، حداقل تهاجمی هستند و معمولا در یک محیط سرپایی انجام می‌ شوند. ​

عمل لیزر بواسیر چگونه است؟

 

درمان بواسیر با بستن باند لاستیکی:

این روش با حداقل تهاجم با استفاده از نوارهای پلاستیکی کوچک برای تسریع جریان خون به بواسیر است. دکتر شما این باندها را در اطراف بواسیر قرار خواهد داد و در عرض یک هفته بواسیر متلاشی شده و کاملا سقوط می‌ کند.

درمان بواسیر با تزریق اسکلروتراپی:

این روش شامل یک تزریق شیمیایی در بافت ملتهب است. این کار منجر به اختلال در بواسیر و کاهش درد و التهاب می‌ شود. تزریق باعث درد نسبتا کمی می‌ شود، اما ممکن است کمتر از بستن باند لاستیکی موثر باشد.

درمان بواسیر با انعقاد:

در این روش از لیزر، نور مادون‌ قرمز، یا گرما (دو قطبی) استفاده می‌ شود. عوارض جانبی اندکی دارد ولی اغلب در مقایسه با باند لاستیکی، میزان بازگشت بالایی دارد. ​یک روش عمل جراحی را دنبال کنید. در برخی موارد، بواسیر ممکن است به درمان‌ های غیر جراحی پاسخ ندهد. اگر با درمان‌ های دیگر موفقیت نداشته باشید ، یا اگر بواسیر شما بزرگ تر شده است، پزشک شما ممکن است جراحی را برای برداشتن بواسیر پیشنهاد دهد.چند گزینه جراحی متفاوت وجود دارد، و ممکن است در یک محیط سرپایی و یا ممکن است به بستری شدن با توجه به تکنیک جراحی و شدت بواسیر نیاز داشته باشند. روش‌ های جراحی خطر خونریزی طولانی‌ مدت، عفونت و نشت مدفوع را برطرف می کنند، اگرچه عوارض آن در طولانی‌ مدت بسیار نادر هستند.

درمان بواسیر با (جراحی) هموروئیدکتومی:

این روش جراحی برداشتن بواسیر و بافت اطراف بواسیر است. هموروئیدکتومی موثرترین راه برای رهایی از بواسیر است که به سایر درمان‌ ها پاسخ نمی‌ دهند. ​

درمان بواسیر با هموروئیدکتومی با استاپلر:

روش این جراحی مطالعه نوع کارآزمایی بالینی است. این گزینه کمتر دردناک تلقی می‌ شود، اما اغلب منجر به عود بواسیر و پرولاپس رکتوم می‌ شود. ​

درمان فوری درد بواسیر

اگر منظور شما از درمان فوری درد بواسیر استفاده از قرص یا دارویی باشد که در عرض چند لحظه بواسیر شما را درمان کند، این کاملا فکری اشتباه است. شاید کرم یا دارویی خاصی برای درمان بواسیر وجود داشته باشد ولی در فوری بودن آن می توان شک کرد. کلا هر گونه دارو و درمانی باید تحت نظر پزشک متخصص بیماری های مقعدی و گوارشی استفاده شود.

بواسیر خارجی می‌ تواند باعث خارش و سوزش در ناحیه مقعد شود. معمولا بعد از یک حرکت روده از بین می‌ روند. گاهی بواسیر خارجی خیلی ناراحت کننده می‌ شود. شرایط احتمالی دیگر را نیز درک کنید. در حالی که بواسیر به تنهایی معمولا جدی گرفته نمی شود، خونریزی مقعدی می‌ تواند ناشی از دیگر شرایط از جمله مقعد، رکتوم یا کولون یا عفونت باکتریایی باشد که می توانند به سلامت شما آسیب بزنند. اگر هر نوع خونریزی مقعدی جدیدی را تجربه کردید، مهم است که پزشک آن را به طور صحیح تشخیص دهد و درمان کند.

درمان بواسیر خارجی

بواسیر خارجی می‌ تواند بسته به شدت بیماری چند روش درمانی داشته باشد. پزشک شما ممکن است بپرسد که آیا شما نسبت به انواع خاصی از داروها یا درمان‌ ها حساسیت دارید یا خیر. آیا درمان خاصی را برای درمان خود در اولویت می دانید؟ بواسیرها معمولا با کمک مطالعه پیشینه پزشکی و معاینه فیزیکی بیمار تشخیص داده شوند. بواسیر خارجی معمولا آشکار و به راحتی در بیرون آنال مشاهده می شود. به خصوص اگر لخته خون تشکیل شده‌ باشد. ممکن است متخصص بالینی شما یک تست دیجیتال برای بررسی خون در مدفوع انجام دهد. اگر شواهدی از خونریزی رکتوم یا خون میکروسکوپیک در مدفوع وجود داشته باشد، او همچنین ممکن است مجرای مقعد را با یک لوله پلاستیکی کوتاه با نور روشن بررسی کند. سگموئیدوسکوپی قابل‌ انعطاف یا کولونوسکوپی ممکن است برای رد علل دیگر خونریزی مانند پولیپ‌ های کولورکتال یا سرطان به ویژه در افراد سن بالا انجام شود. ​برای دانستن مهمترین دلایل خونریزی مقعدی این مطلب را بخوانید.

برخی درمان‌ های عمومی که پزشک شما ممکن است پیشنهاد دهد شامل بسته‌ های یخ برای کاهش تورم، شیاف یا کرم بواسیر است. این گزینه‌ ها می‌ توانند به افرادی که دارای حالت ملایم‌ تر بواسیر هستند، کمک کنند. اگر یک مورد جدی‌ تر داشته باشید، ممکن است پزشک درمان با یک عمل جراحی را پیشنهاد دهد. ​

درمان‌ های جراحی بواسیر خارجی

 • برداشتن بواسیر خارجی که با نام هموروئیدکتومی شناخته می شود.
 • سوزاندن بافت بواسیر با فوتو مادون‌قرمز،
 • درمان بواسیر با لیزر یا انعقاد الکتریکی،
 • اسکلروتراپی یا باند لاستیکی برای کاهش بواسیر خارجی.
عکس درمان قطعی بواسیر
​درمان بواسیر خارجی

درمان بواسیر خونی

بواسیر خیلی آزار دهنده و دردناک است. بواسیر به خصوص وقتی که با خونریزی همراه باشد بسیار دردناک تر می شود. درصد زیادی از مردم از این مشکل رنج می‌ برند. این امر به خصوص در مورد زنان پس از زایمان صدق می‌ کند.

بیشتر اوقات، خون در مدفوع و یا قطره خون در لباس زیر شما پیدا می‌ شود و با گذشت چند ساعت یا روزها ناپدید می‌ شود. با این حال، این منظره ای ناخوشایند است. خارش غیرقابل‌ تحمل می‌ شود و به خاطر این، شما به دنبال داروهایی می گردید که به شما کمک کنند علائم را کاهش دهید. برای درمان بواسیر خونی راه هایی ساده تر نیز وجود دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم.

درمان خانگی بواسیر

اولین کار برای درمان خانگی بواسیر این است که ناحیه موردنظر را کاملا تمیز کنید. هر چند که تمیز کردن مقعد کمی با درد همراه است ولی می توانید به آهستگی محل را با یک لیف حمام نرم، آب گرم و صابون ملایم شستشو دهید. همچنین می توانید از کرم هیدروکورتیزون، آرام کننده های موضعی مثل لیدوکایین یا بنزوکائین نیز برای این کار استفاده کنید.

 • آلوئه ورا روان کننده و مسکن خوبی برای درمان خانگی بواسیر است.
 • نوشیدن مداوم آب می تواند مدفوع شما را نرم کند و فشار در موقع دفع را کم کند.
 • فیبر یکی دیگر از نرم کننده های مدفوع خیلی خوب است، شما می توانید آن را با خوردن غذاهای با فیبر بالا یا با کمک یک مکمل فیبر و یا هر دو به رژیم غذایی خود بیفزایید. حبوبات بیشتر، غلات سبوس دار، دانه ها، میوه ها و سبزیجات بخورید.همچنین می توانید از داروهای بدون نسخه مثل مکمل های پسیلیوم مثل Citrucel یا موسیل کمک بگیرید.
 • نشستن در وان آب گرم یکی دیگر ار روش های خانگی درمان بواسیر است. آب گرم آرام کننده بواسیر است و مطمئن شوید که آب داغ نباشد. آب گرم به تنهایی آرام کننده بواسیر است ولی می توانید کمی نمک طعام، نمک فرنگی اصل، بابونه، بومادران و کالندولا را هم به آن بیفزایید. بعد از هر دفع مدفوع به مدت بیست دقیقه در وان آب گرم بنشینید. به آرامی ناحیه مقعد را با یک حوله نرم خشک کنید.بسته یخ و یا کمپرس سرد نیز می تواند به کم کردن تورم، التهاب و درد کمک کند. بسته یخ را در مقعد به مدت پانزده دقیقه بگذارید و یا فشرده سازی کنید و دو تا سه بار در روز این کار را تکرار کنید.
 • ورزش عملکرد روده را تحریک می کند و باعث می شود دفع مدفوع آسان تر شود. سعی کنید بیست دقیقه در روز تمرین هوازی متوسط انجام دهید. پیاده روی یک روش خوب برای شروع این کار است. در صورتی که یک کار کم تحرک دارید در هر ساعت برخیزید و در اطراف راه بروید، ورزش بیشتر به کم کردن وزن شما نیز کمک می کند.
 • مدفوع نرم تر به معنی فشار آودن کمتر به ناحیه مقعد است و زمان کمتری صرف نشستن در دستشویی می کنید. تغییرات رژیم غذایی به معنای هر دو افزودن، حذف و یا کم کردن مصرف غذاهای خاص است.

 

درمان گیاهی بواسیر

درمان یبوست تنها راه خلاص شدن از بواسیر در مراحل ابتدایی بیماری است. در ابتدا همه مسیرهای گوارشی برای چندین روز باید استراحت کنند تا روده پاک شود. برای این کار بیمار باید خوردن میوه را حداقل تا شش روز ادامه دهد بعد از آن ممکن است از غذاهای طبیعی برای راحت مدفوع کردن استفاده کند.

 • انجیر خشک: چند انجیر خشک را با آب گرم شستشو دهید و شب آن را خیس کنید. صبح انجیر و آبی که انجیر در آن خیس خورده را میل کنید. خوردن انجیر زمان عصر هم سودمند است. خوردن انجیر هنگامی تاثیرگذار است که چندین هفته خوردن آن را ادامه دهید. دانه های ریز انجیر سبب تحریک روده و حرکت مدفوع می شود.
 • بواسیر سبب کم شدن فشار در ناحیه مقعد و کم شدن میزان بواسیر می شود. برای رهایی از این بیماری باید بتوانید جلوی یبوست خود را بگیرید.
 •  تربچه: مخلوط صد میلی گرم از تربچه رنده شده و یک قاشق عسل و یا نوشیدن آب این سبزی دو بار درروز در حدود 60 الی 90 میلی گرم در درمان بیماری مفید است. این روش درمانی می تواند به شکل داروی خارجی هم استعمال شود. تربچه سفید را با شیر ترکیب کنید تا به شکل خمیر درآید استفاده آن در محل درد سبب کم شدن ورم و درد می شود.
 • شلغم: آب برگ آن باید گرفته شود و 150 میلی گرم باید به بیمار داده شود و هنگامی که آب آن را مصرف می کنید، خوردن میوه های خام و سبزیجات ضروری است. برای به دست آوردن نتیجه بهتر، آب برگ شلغم را به اندازه یکسان با آب شاهی و اسفناج و هویج مخلوط کنید.
 •  خوردن کدو: سه قاشق چایخوری آب برگ کدو را با یک لیوان شیر بدون چربی مخلوط کرده و هر روز صبح مصرف کنید و خمیر ریشه گیاه را نیز برای به دست اوردن نتیجه بهتر می توانید استفاده کنید.
 • زنجبیل: نصف قاشق چایخوری از آب زنجبیل تازه را بایک قاشق چایخوری آبلیموی تازه و نعناع و یک قاشق عسل ترکیب کنید.
 • پیاز: در بواسیر خونی مصرف پیاز سودمند است. تقریبا 30 گرم آن را در آب رنده کنید. شش گرم شکر را به آن بیفزایید و دو بار در روز مصرف کنید. بعد از چند روز عوارض این بیماری کم می شود. همینطور پیاز در درمان بواسیر خشک مؤثر است.
 •  علف: تنقیه آب علف دیواره روده را از مدفوع پاک می کند مرحله عادی تنقیه با آب ولرم است. بعد از 20 دقیقه صبر کردن می توان 90 الی 120 میلی گرم از این ماده را استفاده کرد.
 •  دانه کنجد: بیست گرم دانه کنجد را در پانصد میلی گرم آب بجوشانید تا آب آن یک سوم میزان اصلی شود یا به شکل یک شیرینی دربیاید. آن را با آب به شکل خمیر در بیاورید و برای درمان بواسیر می توانید آن را با کره استفاده کنید.
 •  هلیله کابلی: گیاه هلیله کابلی برای درمان بواسیر در کلینیک سامان و به عنوان ماده ای ملین وگس معروف است. این میوه باید در روغن سرخ شود تا به رنگ قهوه ای درآید؛ سپس آن را پودر کرده و نگهداری کنید. نصف قاشق چایخوری از این پودر هنگام خواب سبب حرکت معمولی مدفوع هنگام صبح می شود. گس بودن میوه سبب از بین رفتن سفتی مدفوع می شود. ترکیب خمیر میوه در روغن برای استعمال خارجی مفید است.

توجه کنید که هیچکدام از این روش های درمان گیاهی بواسیر، درمانی قطعی برای بواسیر شما نیستند و شما برای درمان کامل نیاز دارید با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت و راهکارهای درمانی موثر را با توجه به درجه بواسیر خود از وی دریافت کنید.

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
درمان بواسیر با لیزر | رتبه 1 کیفیت لیزر بواسیر در تهران | عمل بواسیر با لیزر
Author Rating
41star1star1star1stargray

پیام بگذارید

(1 دیدگاه)

 • H g

  سلام
  ببخشید اگه میشه خصوصی جواب این سوال را بدهید.
  من مدتی است که بواسیر یا همان هموروئید دارم و مقداری زائده از مقعد گاها بیرون میزند و اکثرا داخل مقعد است. این اواخر موقع مدفوع درد میگیرد و سالی حدود چهار یا پنج بار خونریزی دارد.
  برای درمان میخواستم از لیزر استفاده کنم
  درسته که برای تعیین قیمت باید معاینه شوم ولی اگه ممکنه بفرمایید قیمت درمان با لیزر حدودی چه رنج قیمتی هست.
  ممنون

 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.