درمان بواسیر با لیزر به زبان ساده یک روش درمان قطعی بواسیر خونی یا خارجی است که در آن به روش عمل جراحی بواسیر با لیزر به جای کاتر استفاده می شود! لیزر به خاطر گرما و دقتی که دارد باعث می شود بیماری خونریزی یا دردی نداشته باشد. به همین سادگی!یک روش خوب و موثر برای درمان بیماری بواسیر روش لیزر کردن توسط اشعه مادون قرمز است. وقتی یک فرد به بیماری بواسیر مبتلا می‌شود، انتخاب روش درمانی برای اون یک مشکل محسوب می شود. بیمار همیشه از خود می پرسد که کدام روش بهتر است؟ کم هزینه تر است و زود تر به نتیجه می رسد؟
پس پزشک متخصص بواسیر همیشه چند روش درمانی را همراه با معایب و مزایای آن توصیه می‌کند. وقتی از روش های درمانی سنگین ‌تری همچون عمل جراحی بواسیر صحبت می شود معمولاً بیمار در انتخاب خود حساس‌تر می‌شود.

چگونگی درمان بواسیر با لیزر

بواسیر گشادی رگ های مقعد است و مانند توده‌های غیر طبیعی هستند که باعث سه علامت شایع درد، خونریزی و یا حملات مکرر التهابی و پرولاپس می‌شوند. بواسیر در این بیماران یکسان نیست، برخی از آنها با درد کم و برخی دیگر با دردهای غیرقابل تحملی همراه هستند. بواسیرها در هر مرحله ای نیاز به کمک پزشکی دارند تا به مرحله پیشرفته کشیده نشوند.

امروزه از روش‌های لیزری برای درمان مراحل مختلف بواسیر استفاده می کنند که ۸۵ درصد بیماران بواسیر در کمتر از پنج دقیقه درمان می شوند و به سر زندگی خود برمی گردند. درمان بواسیر با لیزر شامل هیچ گونه برش یا برداشتن بافت نیست، بلکه فقط با استفاده از سطح لیزر یا سوزاندن همراه است. درمان بواسیر با لیزر بهترین پیشرفتی است که در درمان بواسیر در دهه گذشته رخ داده است. آسان، بدون درد، سریع و بسیار موثر با نتایج دایمی است، همه بیماران می‌ توانند در همان روز درمان بواسیر به کار و فعالیت‌ های روزمره عادی خود بازگردند.

۱۵ درصد بیماران مبتلا به بواسیر از زمان مراجعه به کلینیک یا پزشک متخصص نیاز به برداشتن بواسیر با لیزر دارند. پس از درمان بیمار، پرستار چند دستورالعمل ساده را به بیمار می دهد و یک نسخه برای چند دارو و یک قرار ملاقات پس از آن را تنظیم می کند.

 

درمان بیماری بواسیر خارجی با لیزر

یکی از بواسیرها، بواسیر خارجی است که بخشی از بواسیر توسط پوست مقعد پوشانده می‌ شود، در حالی که در بواسیر داخلی مخاط در درون مقعد ایجاد می شود. در بواسیر خارجی این مخاط به خارج از کانال مقعد کشیده می شوند و می‌ توانند در اندازه های متفاوت ظاهر شوند. برخی از آنها به قدری بزرگ هستند که کاملا دور مقعد را احاطه می‌ کنند. آنها پس از بارداری رایج هستند و نیاز به درمان لیزری دارند. زیرا آنها یک تحریک‌ کننده مداوم هستند و باعث خارش و سختی در پاکسازی ناحیه مقعد می‌ شوند. گذشته از آنها، آنها حالتی ناخوشایند و خجالت‌ آور دارند. ​

عوارض درمان بواسیر با لیزر

روش درمان بواسیر با لیزر

پرتو لیزر با عبور جریان الکتریکی قوی از یک لوله آب‌ بندی شده حاوی یکی از چندین گازها ایجاد می‌ شود. در لیزر از دی‌ اکسید کربن ( CO۲ ) استفاده می‌ شود. جریان الکتریکی، دی‌ اکسید کربن را به واکنش در می آورد تا یک پرتو باریک نور تولید کند. برای اینکه جراح بتواند پرتو لیزر را مشاهده کند: اشعه لیزر از یک سری آینه عبور می‌ کند که جراح از آن استفاده می‌ کند.

دلیل استفاده از لیزر دی‌ اکسید کربن این است که گازهای مختلف پرتوهای مختلفی را با خواص متفاوت تولید می‌ کنند. این لیزر از دو محیط استفاده می‌ کند، یک اشعه باریک برای برش و یک اشعه واید برای تبخیر بواسیر.

در حالت برش، آب‌ بندی اشعه و coagulates باعث تقسیم بافت‌ ها می شود، که بسیار ملایم‌ تر از قیچی جراحی است، و پرتو تنها به بخش کوچکی از بافت نفوذ می‌ کند، به این ترتیب به ساختارهای زیرین آسیبی نمی رسد. در حالت بخار شدن (تبخیر)، پرتو لیزر به سادگی بواسیر را بخار می‌ کند و یک اسکار و زخم خشک کوچک را به جا می گذارد. این کار با قیچی جراحی انجام نمی‌ شود. به همین دلیل بواسیر می‌ تواند با لیزر، به طور کامل و با آسیب بافت کم‌ تر درمان شود. ​

 

عوارض درمان بواسیر با لیزر

عوارض درمان بواسیر با لیزر به صورت دقیق شناخته شده نیست.اما درباره فواید آن می توان گفت که:

 • در اغلب موارد در ۱۰ دقیقه یا کم‌ تر درمان کامل می‌ شود و بیمار بلافاصله پس از درمان بواسیر می تواند مرخص شود.
 • در کلینیک یا در بیمارستان برای بیهوشی از بی‌ حسی موضعی ساده با آرام‌ بخشی ملایم استفاده می شود و این مورد نیز عارضه ای به دنبال ندارد.
 • هیچ دردی در طول بهبودی پس از درمان بواسیر با لیزر وجود ندارد، بعد از درمان لیزر بر روی افرادی که بواسیر آنها به مرحله پیشرفته بواسیر رسیده است ممکن است درد خفیفی در مدت حرکت روده احساس شود.
 • شیوع عوارض درمان بواسیر با لیزر بعد از عمل (عفونت، خونریزی، تنگی، بی‌اختیاری رکتال) کمتر از جراحی معمولی است.
 •  هیچ بخیه و پانسمانی استفاده نمی‌ شود و هیچ نوع ماده دردناک سنتی برای بعد از جراحی استفاده نمی‌ شود.
 • لیزر تمام عصب‌ های ناحیه موردنظر را به صورت کامل می سوزاند، بنابراین هیچ دردی در محل درمان احساس نمی شود.

 

فیلم درمان بواسیر با لیزر

درمان بواسیر با لیزر در کمترین زمان و با هیچ درد و عارضه ای انجام می شود. فیلم درمان بواسیر با لیزر در اینجا گذاشته می شود. شما در این فیلم ها می توانید به صورت تصویری با نحوه درمان انواع بواسیر با لیزر آشنا شوید.

 

امکانات کلینیک درمان بواسیر با لیزر

کلینیک درمان بواسیر با لیزر دارای همه امکانات تخصصی برای درمان با این روش است. شما در کلینیک درمان بواسیر با لیزر می توانید بهترین درمان و تسکین بواسیر را با بهترین متخصصان این کار پیدا کنید. متخصصانی که برای سالها در این زمینه تخصص و مهارت دارند.

از زمان پیشرفت جراحی لیزر، درمان بواسیر با لیزر می‌ تواند به هر تعداد بواسیر و هر نوع خاصی از بواسیر کمک کند. امکانات کلینیک درمان بواسیر با لیزر بیمار را در تمام مراحل درمان همراهی و حمایت می کند.

تعهد، تجربه و تخصص در کلینیک تخصصی درمان بواسیر با لیزر حرف اول را می زند. نحوه درمان بواسیر در مرکز کلینیک با بهترین روش ها همراه است. هر چند تعریف دقیقی از بواسیر وجود ندارد، اما بواسیر می‌ تواند به عنوان بالشتک بافتی در مجرای مقعد که حاوی رگ‌ های خونی و اطراف آن‌ است، توصیف شوند که حاوی رگ‌ های خونی و الاستیک است.

کانال مقعدی چهار سانتی متر است که از طریق آن مدفوع از بدن عبور می‌کند. گرچه اکثر مردم فکر می‌ کنند بواسیر بیماری غیر طبیعی است. ولی تنها در زمانی بیماری حالتی غیرطبیعی به خود می گیرد که بالشتک بواسیر بزرگتر از حد قابل قبول می شود و بواسیر باعث مشکلاتی برای بیمار می شود. در این حالت است که بیماری غیر طبیعی و بیماری به حساب می آید. ​مشاهده خون در مدفوع یکی از دلایل اصلی مبتلا شدن به بواسیر است.

آیا بواسیر با لیزر درمان می شود؟

بله بواسیر کاملا با لیزر درمان می شود و هیچ درد و عارضه ای ندارد. درمان بواسیر با لیزر بسیار سریع و دارای فایده های زیادی است که در زیر به مواردی از آنها اشاره می کنیم.

 • در عرض چند دقیقه با بی‌ حسی موضعی و بدون درد درمان می‌ شود.
 • هیچ بخیه سفت و محکمی در کار نیست و بعد از عمل نیز از این بابت ناحیه درمان شده دردی را احساس نمی کند.
 • بهبودی در این روش بسیار سریعتر است و نسبت به درمان جراحی عوارض کمی دارد.
 • بیمار مجبور به بستری شدن نیست و بلافاصله بعد از درمان می تواند به سر کار و فعالیت های روزمره عادی خود برگردد.

متاسفانه بسیاری از بیماران (و حتی بسیاری از پزشکان) با پیشرفت‌ های مهم درمان بواسیر آشنا نیستند، به همین خاطر بسیاری از آنها ترس و دردهای بعد از درمان با لیزر را به بیمار القا می کنند. شما باید با یک متخصص در این باره مشورت کنید تا از نتیجه ای درمان خود شگفت زنده شوید.

 

هزینه درمان بواسیر با لیزر

برای درمان بواسیر با لیزر نمی توان هزینه معینی را اعلام کرد، دکتر و پزشک متخصص بیمارهای مقعدی نوع بواسیر را بررسی و معاینه می کند و بر اساس میزان رشد و وضعیت بیماری هزینه درمان بواسیر با لیزر را تعیین می کند.

مسئله خیلی مهم در باره هزینه فقط مبلغ پرداختی نیست و شامل عوامل زیادی است که این عوامل هزینه واقعی درمان را مشخص می کند. این عوامل را می توان به صورت زیر بیان کرد.

 1.  صرفه جویی در وقت و زمان بیمار در جراحی با لیزر در اولویت است و بیمار بر عكس جراحی سنتی مجبور نیست پروسه های عجیب و غریب بیمارستانی را طی کند. درباره لیزر هیچ کدام از پروسه های جراحی سنتی وجود ندارد و وقت و هزینه ای از این بابت از بیمار گرفته نمی شود. بعد از درمان نیز بیمار مجبور به بستری شدن و استراحت در منزل نیز نیست. این عامل می تواند هزینه درمانی را نسبت به جراحی سنتی در مرحله کمتری قرار بدهد.
 2.  كمتر بودن درد و خونریزی مقعدی در عمل با لیزر در مقایسه با روش جراحی سنتی عامل دیگری است که بر روی هزینه درمان بواسیر نیز تاثیر می گذارد.
 3.  در جراحی سنتی نیاز به بیهوشی عمومی یا نخاعی است که این مورد و هزینه های آن نیز در روش درمان با لیزر حذف می شود.

در بسیاری از بیمارها تا هنگامی که بیمار معاینه نشود نمی توان بیماری را به صورت درست تشخیص داد و روش درمانی موثری را برای آن تجویز نمود. بنابراین از قبل نمی توان درباره هزینه درمانی بواسیر با لیزر اظهار نظر قاطعی کرد. زیرا در برخی ماقع علائم بیماری در افراد مختلف متفاوت است و هر بیماری نیاز به درمان خاصی دارد که بنابرآن هزینه درمانی نیز محاسبه می شود.

 

درمان بواسیر با لیزر بهتر است یا جراحی؟

مسلما درمان بواسیر با لیزر بهتر است. زیرا این روش درمانی بواسیر به صورت سرپایی در کلینیک یا مطب پزشک و با کمک بی حسی موضعی انجام می شود و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد.

بیمار بعد از درمان نیازی به بستری شدن و استراحت مطلق ندارد و بیمار می تواند بلافاصله بعد از درمان می تواند به سر کار و فعالیت های روزمره عادی خود برگردد. این روش درمانی بدون درد و خونریزی بوده و نیاز به پانسمان یا همان تامپون ندارد. این روش درمانی در کمتر از یک ساعت انجام می شود.

مزایای عمل جراحی بواسیر با لیزر چیست؟

از میان جراحی ‌های هموروئید یا بواسیر روش لیزر از محبوبیت بیشتری در میان مردم برخوردار است. زیرا مردم همیشه سعی میکنند تا جایی که امکان دارد از زیر تیغ جراحی رفتن فرار کنند.
درمان بواسیر با لیزر از چند مزیت برخوردار است که می توان آنها را از جنبه های مختلف بررسی کرد و این جنبه ها شامل آزار دهنده نبودن این روش برای بیمار و مرخصی زودرس بعد از انجام طول دوره با امکان نداشتن انسداد عروق خونی با کمترین میزان خونریزی حین عمل؛ همچنین این روش کمترین آسیب را به بافت‌های اطراف توده‌ی همبند ناحیه مقعد می‌رساند و کم‌ عارضه نیز است.

روش کار چگونه است؟

در روش لیزر با استفاده از تماس یک واسط در ناحیه‌ بالایی عروق متورم بواسیر و تاباندن اشعه مادون قرمز به مدت چند ثانیه، رگ های اطراف ناحیه هموروئیدی منقبض شده و سپس منبسط می شوند و عملیات انعقاد انجام می شود تا خونرسانی به هموروئید قطع شود. در واقع حرارت ناشی از این اشعه بدون آسیب زدن جدی به بافت پوست ناحیه بواسیری را می‌سوزاند و خشک می‌کند و از بین می برد.

روش لیزر بواسیر برای هموروئید های داخلی و کوچک دست نیافتنی که با درد و خونریزی همراه هستند و به درمان‌های دیگر من جمله سنتی و جراحی پاسخ نمی‌دهند، بسیار کارآمد و مناسب است.

لیزر بواسیر علاوه بر کم‌هزینه بودن، نیازی به بستری طولانی مدت در بیمارستان ندارد. انعقاد مادون قرمز یا همان ذوش لیزیک نیاز به آمادگی قبل از عمل لیزر ندارد و طی ده دقیقه انجام می‌شود، اما بسته به شدت آسیب ممکن است نیاز به تکرار آن برای درمان نواحی هموروئیدی می باشد.

همانطور که در بالا گفته شد به منظور پیشگیری از برگشت مجدد هموروئید و بواسیر در فرد مبتلا، تغییر در شیوه‌ی زندگی و روابط و همچنین اضافه کردن رژیم غذائی حاوی فیبر و نوشیدن آب کافی و مصرف مایعات فراوان از جمله عرقیات گیاهی ، ورزش کردن روزانه و کاهش وزن اضافی به شدت باعث کاهش علائم و بهبود تدریجی این بیماری در افراد می شود.

خلاصه مزایای درمان بواسیر با لیزر

 • هزینه پایین درمان بواسیر با لیزر
 • بدون درد و خونریزی
 • نیازی به بستری شدن نیست
 • زود می توانید به سر کار خودتان برگردید
 • اکثر موارد از عدم بازگشت بواسیر خبر می دهند

کلینیک سامان یکی از مراکز درمان هموروئید با لیزر

درمان بواسیر با لیزر یک راه جدید درمان بواسیر یا همورئید است! کلینیک سامان با یکی از باتجربه ترین پزشکان این حوزه در کمتر از نیم ساعت شما را از شر بواسیر برای همیشه خلاص می کند.

فیلم عمل جراحی بواسیر با لیزر

در این روش موفقیت به عمل آوری بیشتر است و نقاط بهبود سریعا نمایان می شوند. در این روش از اشعه مادون قرمز استفاده می شود که نسبت به اشعه های دیگر کم خطر تر است. این روش به سرعت و به صورت گسترده به عنوان یک درمان مؤثر با استقبال مردم و بیماران مواجه شد این روش یک روش غیر جراحی کم ‌تهاجمی از نظر بافت سلولی در درمان هموروئید است. دردناک نبودن و هزینه اقتصادی نسبتا خوب، و مشکلات و عوارض کمتر ناشی از آن سبب ترجیح آن بر سایر روش‌ها شده است.

دکتر خانم برای راحتی خانم ها و دکتر آقا برای راحتی آقایان برای درمان لیزری

ما در مرکز جراحی بواسیر با لیزر کلینیک سامان برای راحتی بیماران از پزشک آقا برای آقایان محترم و از پزشک خانم برای بانوان محترم استفاده می کنیم. پس اصلا لازم نیست نگران باشید! درمان بواسیر با لیزر یک راه جدید برای درمان هموروئید است کلینیک سامان با بهترین دکتر کمتر از نیم ساعت شما را از شر بواسیر برای همیشه خلاص می کند.

هزینه عمل جراحی بواسیر با لیزر چقدر است؟

باید بگوییم کلینیک سامان برخلاف برخی دیگر یک واحد تجاری نیست که قیمتی را با اصول بازاریابی پزشکی تهیه کند تا بیمار تشویق به انتخاب درمان با لیزر شود و بعد با روش های مختلف هزینه های دیگری ازش گرفته شود. ما در سامان فقط یک بار از بیمار هزینه می گیریم و برای مراجعات بعدی برای پانسمان هیچ هزینه ای نمی گیریم.

همان طوری که بالا اشاره کردیم عمل جراحی بواسیر با لیزر روش جدید درمان بواسیر است در این روش عمل جراحی بواسیر با لیزر بدون بستری شدن و بدون درد و خونریزی توسط اشعه لیزر کمتر از 18 دقیقه با کمترین هزینه انجام می شود. سرعت درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر بالاست و هزینه لیزر بواسیر به نسبت جراحی پایین است. در این روش بیمار دردی را حس نمی کند و خونریزی وجود ندارد. درمان با لیزر بواسیر در معمولا در کمتر از یک ساعت انجام می شود. در این روش بافت های بواسیر بیمار با لیزر از بین می رود. توجه داشته باشید که احتمال عود مجدد بواسیر در این روش بسیار کم است.

باید توجه داشته باشید که هزینه درمان بواسیر با لیزر در تهران در حدود 2 الی 4 میلیون تومان است که با توجه به وضعیت بیمار متغیر است.

آیا درمان قطعی بواسیر وجود دارد؟

برای درمان قطعی بواسیر روش های مختلفی وجود دارد مثل درمان خانگی بواسیر, درمان پزشکی یا گیاهی ما این روش ها را برای شما بررسی می کنیم.اگر هموروئید یا بواسیر معالجه نشود مشکلاتی را به وجود می آورد. ما اینجا در مورد روش های درمان بواسیر با شما حرف خواهیم زد. درمان‌ های زیادی وجود دارند که می‌ توانند خارش و ناراحتی را کاهش دهند. ایجاد تغییرات غذایی ساده و عدم فشار بردر هنگام توالت اغلب توصیه می‌ شود.اگر گاهی وقت های می شنوید معجزه درمان بواسیر معمولا بحث روی سلامت غذایی است

عمل لیزر بواسیر چگونه است؟

درمان سریع بواسیر بعد از زایمان طبیعی با اشعه لیزر

در بالای ۹۰ درصد بیماران لازم نیست بیمار بستری بشود و همان روز مرخص می شود بر خلاف روش های دیگر که چندین روز و هفته بیمار را درگیر می کند.کم بودن زمان درمان و بهبودی باعث جذابیت این روش لیزر بواسیر شده است چون گاهی بیمار نمی خواهد روند درمان به روال زندگی اش لطمه بزند. برای اصلاعات بیشتر به سایت ما مراجعه کنید: saman-clinic.irدر صورت تشخیص پزشک معالج شما روش لیزری تقریبا بهترین روش درمان بواسیر است. درمان بواسیر با لیزر یک راه جدید برای درمان بواسیر است. این روش درمان قطعی و فوری و کم هزینه بوده و می تواند جایگزین جراحی و عمل بشود.

مراحل عمل جراحی بواسیر با لیزر

 • نوبت بگیرید: با توجه به اینکه تعداد زیادی بیمار هر روز به کلینیک مراجعه می کنند لطفا قبل از مراجعه هماهنگی کنید. و تماس بگیرید.
 • معاینه می شوید!: همه چیر را خواندید بسیار خوب است اما شما در هر مرحله ای باید توسط یک پزشک متخصص معاینه شوید. اصلا چیزی به نام خود درمانی نباید بذارد با سلامتی خودتان شوخی کنید.
 • درمان دارویی بواسیر: خب خیلی رک بگوییم در کلینیک سامان قرار نیست شما را با هر بهانه ای بفرستیم زیر دستگاه لیزر یا به قول قدیمی ها زیر تیغ جراحی. بعد از معاینه توسط دکتر اگر بواسیر یا هموروئید شما در مرحله ای بود که می شود با دارو معالجه اش کرد حتما به شما گفته می شود.
 • لیزر بواسیر: خب مزایا و هزینه های لیزر بواسیر برای شما شرح داده می شود اگر بواسیر تان در مرحله ای هست که می شود با لیزر به صورت قطعی درمانش کرد به شما پیشنهاد می شود تا آگاهانه تصمیم بگیرید.
 • مراجعات بعدی: خب لیزر بواسیر در کمتر از نیم ساعت انجام می شود. شما به خانه می روید و استراحت می کنید ممکن است چند بار برای تعویض پانسمان برگردید در این مرحله هیچ هزینه ای در کلینیک سامان از شما در یافت نمی شود.
 • به سلامتی سلام کنید: خب تبریک می گوییم شما دیگر بواسیر ندارید.

چرا لیزر درمانی بواسیر از روش های دیگر بهتر است؟

در روش عمل جراحی بواسیر با لیزر بیمار بی هوش نمی شود و ناحیه مورد نظر فقط بی حس می شود. این متد درست بر خلاف روش عمل جراحی است که با چاقوی جراحی محل آسیب دیده را بریده و بر می داشتند.اما اینجا این کار توسط لیزر انجام می شود.پس به این خاطر در این روش نیازی به بستری شدن نیز نیست. در حالی که در روش جراحی بواسیر باید چند روزی در بیمارستان یا کلینیک بستری شوید.درمان بواسیر با لیزر یا عمل جراحی بواسیر با لیزر یک روش درمان قطعی بواسیر یا هموروئید به صورت سرپایی با اشعه لیزر کمتر از 18 دقیقه در تهران.

بواسیر بیماری است که در بافت های سیاهرگی مجرای نشیمنگاه ظاهر می شود. در حالت عادی این رگها مثل بالشتکی ترکیبی از مجرای سرخرگی – سیاهرگی و بافت پیوندی، کار کنترل مدفوع را برعهده دارند، ولی هرگاه این رگ ها تورم داشته باشند بواسیر اتفاق می افتد.

عوارض درمان بواسیر با لیزر

تنها ترین عیبی که روش درمان بواسیر با لیزر دارد, این است که اگر حجم بواسیر های ایجاد شده در ناحیه مقعد بیش از اندازه بزرگ و دامنه پخش آنها نیز گسترده تر باشد, ممکن است نتوان با لیزر ناحیه بواسیر زده را به خوبی مدیریت کرد. به غیر از این مورد عیب دیگری برای لیزر بواسیر بیان نشده است.

مراقبت های بعد از عمل جراحی بواسیر با لیزر

 • آرام باشید
 • فاصله محل درمان تا منزل را با وسیله مناسب و با آرامش طی کنید.
 • استراحت مطلق و استراحت کافی
 • در ۲۴ ساعت اول بعد از لیزر درمانی استراحت کنید.
 • مصرف داروها در زمان درست
 • طبق دستور پزشک معالج داروهای تجویز شده را به صورت منظم مصرف کنید.
 • کنترل غذایی صحیح
 • زیاد نشستن و ایستادن به صورت طولانی ممنوع
 • دقت در شستشوی جای عمل بواسیر
 • ناحیه مقعدی خود را با شامپوهای بدون سوزش مثل شامپو بچه منظم شسته و خشک کنید.

چه کسانی نباید سراغ درمان بواسیر با لیزر بروند؟

همانطور که گفته شد این روش درمانی هیچ محدودیتی برای هیچ کسی ندارد و کسانی که با علائم بواسیر دست و پنجه نرم می کنند, بدون هیچ مشکلی می توانند از آن استفاده کنند. درست است که استفاده غالب این روش برای درمان بواسیرهای خارجی و پیشرفته است, اما مبتلایان به بواسیرهای داخلی نیز که علائم بواسیر در آنها قابل تحمل نیست نیز می توانند از لیزر برای درمان خود استفاده کنند.

بهترین راه درمان بواسیر

توجه داشته باشید که هیچ روش درمانی ایده آل ترین نیست و با توجه به شرایط بیماری نسبی است. توجه داشته باشید که درمان بواسیر به روش های مختلفی انجام می شود. ما در اینجا سعی می کنیم همه روش هایی که به درمان قطعی بواسیر منجر می شود را برای شما توضیح بدهیم. اگر خدای ناکرده به بواسیر مبتلا شده اید اصلا نباید نگران باشید و قول معروف اصلا نباید خجالت بکشید.:) نظر ما: به هر حال به نظر ما اگر به دنبال درمان فوری و سریع بواسیر هستید باید روش های پزشکی آن را امتحان کنید. اما خب روش های دیگری هم برای درمان بواسیر وجود دارند.

درمان بیرون زدگی بواسیر با جراحی

روش دوم برای درمان بیماری بواسیر روش جراحی می باشد. اگر روش‌های ساده و درمان های سنتی اثر بخش نباشند، می ‌توان چندین روش جراحی را به ‌کار برد که متاسفانه اکثر درمان‌ های جراحی به ‌نوعی دارای عوارض جانبی از جمله:
خونریزی داخلی و خارجی نواحی دچار بواسیر، عفونت گاهی به صورت حاد، و عدم توانایی دردفع ادرار توسط مجاری و عصب های آلت تناسلی است که به دلیل نزدیکی زیاد مقعد به رشته‌های عصبی است.
بنابراین ممکن است اندکی خطر مخصوصاً دفع مایع به میزان صفر تا سی درصد در دستگا های عصبی دفع وجود داشته باشد.

درمان بواسیر با باند لاستیکی

این روش با حداقل تهاجم با استفاده از نوارهای پلاستیکی کوچک برای تسریع جریان خون به بواسیر است. دکتر شما این باندها را در اطراف بواسیر قرار خواهد داد و در عرض یک هفته بواسیر متلاشی شده و کاملا سقوط می‌ کند. این روش درمان بواسیر با رابربند هم نام دارد.

عکس درمان قطعی بواسیر

درمان بواسیر خونی با تزریق اسکلروتراپی

این روش شامل یک تزریق شیمیایی در بافت ملتهب برای درمان بواسیر است. این کار منجر به اختلال در بواسیر و کاهش درد و التهاب می‌ شود. تزریق باعث درد نسبتا کمی می‌ شود، اما ممکن است کمتر از بستن باند لاستیکی موثر باشد.

درمان بواسیر خونی با روش انعقاد

در این روش برای درمان بواسیر از لیزر، نور مادون‌ قرمز، یا گرما (دو قطبی) استفاده می‌ شود. عوارض جانبی اندکی دارد ولی اغلب در مقایسه با باند لاستیکی، میزان بازگشت بالایی دارد.در برخی موارد، بواسیر ممکن است به درمان‌ های غیر جراحی پاسخ ندهد. اگر با درمان‌ های دیگر موفقیت نداشته باشید ، یا اگر بواسیر شما بزرگ تر شده است، پزشک شما ممکن است جراحی را برای برداشتن بواسیر پیشنهاد دهد. چند گزینه جراحی متفاوت وجود دارد، و ممکن است در یک محیط سرپایی و یا ممکن است به بستری شدن با توجه به تکنیک جراحی و شدت بواسیر نیاز داشته باشند.

آشنایی با درمان های سنتی بواسیر یا هموروئید

درمان گیاهی بواسیر

برای این کار بیمار باید خوردن میوه را حداقل تا شش روز ادامه دهد بعد از آن ممکن است از غذاهای طبیعی برای راحت مدفوع کردن استفاده کند.

 1. انجیر خشک: چند انجیر خشک را با آب گرم شستشو دهید و شب آن را خیس کنید. صبح انجیر و آبی که انجیر در آن خیس خورده را میل کنید.
 2. خوردن انجیر زمان عصر هم سودمند است. خوردن انجیر هنگامی تاثیرگذار است که چندین هفته خوردن آن را ادامه دهید. دانه های ریز انجیر سبب تحریک روده و حرکت مدفوع می شود.
 3. بواسیر سبب کم شدن فشار در ناحیه مقعد و کم شدن میزان بواسیر می شود. برای رهایی از این بیماری باید بتوانید جلوی یبوست خود را بگیرید.
 4. تربچه: مخلوط صد میلی گرم از تربچه رنده شده و یک قاشق عسل و یا نوشیدن آب این سبزی دو بار درروز در حدود 60 الی 90 میلی گرم در درمان بیماری مفید است.
 5. این روش درمانی می تواند به شکل داروی خارجی هم استعمال شود. تربچه سفید را با شیر ترکیب کنید تا به شکل خمیر درآید استفاده آن در محل درد سبب کم شدن ورم و درد می شود.
 6. شلغم: آب برگ آن باید گرفته شود و 150 میلی گرم باید به بیمار داده شود و هنگامی که آب آن را مصرف می کنید، خوردن میوه های خام و سبزیجات ضروری است. برای به دست آوردن نتیجه بهتر، آب برگ شلغم را به اندازه یکسان با آب شاهی و اسفناج و هویج مخلوط کنید.
 7. خوردن کدو: سه قاشق چایخوری آب برگ کدو را با یک لیوان شیر بدون چربی مخلوط کرده و هر روز صبح مصرف کنید و خمیر ریشه گیاه را نیز برای به دست اوردن نتیجه بهتر می توانید استفاده کنید.
 8. زنجبیل: نصف قاشق چایخوری از آب زنجبیل تازه را بایک قاشق چایخوری آبلیموی تازه و نعناع و یک قاشق عسل ترکیب کنید.

توجه کنید که هیچکدام از این روش های درمان گیاهی بواسیر، درمانی قطعی برای بواسیر شما نیستند و شما برای درمان کامل نیاز دارید با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت و راهکارهای درمانی موثر را با توجه به درجه بواسیر خود از وی دریافت کنید.

درمان خانگی بواسیر

اولین کار برای درمان خانگی بواسیر این است که ناحیه مورد نظر را کاملا تمیز کنید. هر چند که تمیز کردن مقعد کمی با درد همراه است ولی می توانید به آهستگی محل را با یک لیف حمام نرم، آب گرم و صابون ملایم شستشو دهید. برای درمان خانگی بواسیر همچنین می توانید از کرم هیدروکورتیزون، آرام کننده های موضعی مثل لیدوکایین یا بنزوکائین نیز برای این کار استفاده کنید.

آلوئه ورا روان کننده و مسکن خوبی برای درمان خانگی بواسیر است شما می توانید ژل آلوئه ورا از داروخانه تهیه کنید و در ناحیه مورد نظر بمالید. سرکه سفید و یا سرکه سیب نیز می تواند به آرام کردن خارش، سوزش و التهاب کمک کند یک توپ پنبه با سرکه خیس کنید و به محل موردنظر بمالید.

درمان سنتی بواسیر با آب

نوشیدن مداوم آب می تواند مدفوع شما را نرم کند و فشار در موقع دفع را کم کند، موقعی که شما حدس می زنید که به بواسیر مبتلا شده اید، نوشیدن آب خود را به 8 تا 10 لیوان آب در روز افزایش دهید.

فیبر یکی دیگر از نرم کننده های مدفوع خیلی خوب است، شما می توانید آن را با خوردن غذاهای با فیبر بالا یا با کمک یک مکمل فیبر و یا هر دو به رژیم غذایی خود بیفزایید.

آیا بواسیر با لیزر درمان می شود؟

بلی بیماری بواسیر را به کمک لیزر بدون درد و خونریزی می شود درمان کرد. باید توجه داشته باشید که در این روش از لیزر به جای کاتر یا همان تیغ جراحی استفاده می شود ولی چون کار به دقت انجام می شود بیمار درد چندان احساس نمی کند. درمان بواسیر با لیزر گزینه خیلی پیچیده ای نیست فقط یک امکان جدید برای رهایی سریع تر از این بیماری است.

آیا برای درمان بواسیرم حتما باید عمل کنم یا لیزر کنم؟

خیر در بیشتر موارد برای درمان هموروئید اصلا نیازی به عمل جراحی یا با لیزر نیست در کلینیک سامان تا نیازی به عمل نداشته باشید به شما توصیه نمی کنیم. بارها گفته ایم که در کلینیک سامان ما به اخلاق پزشکی متعهد هستیم و به هیج وجه بیماری که نیازی به لیزر یا جراحی متداول ندارد را تشویق به این کار نمی کنیم.

هزینه عمل جراحی بواسیر با لیزر زیاد نیست؟ چرا برخی کلینیک ها قیمت پایین تری می دهند؟

باید بگوییم کلینیک سامان برخلاف برخی دیگر یک واحد تجاری نیست که قیمتی را با اصول بازاریابی پزشکی تهیه کند تا بیمار تشویق به انتخاب درمان با لیزر شود و بعد با روش های مختلف هزینه های دیگری ازش گرفته شود. ما در سامان فقط یک بار از بیمار هزینه می گیریم و برای مراجعات بعدی برای پانسمان هیچ هزینه ای نمی گیریم.

در تبلیغات درمان بواسیر با لیزر گفته می شود این بیماری کمتر از نیم ساعت درمان می شود درست است؟

خیر این یک جمله تبلیغاتی است که اشاره درستی به واقعیت ماجرا ندارد اما از آن جایی که خود عمل بواسیر با لیزر زمان خیلی کمی می گیرد و بیمار نیازی نیست تا بستری شود اما بهبودی کامل نیاز به چندین جلسه مراجعه و تعویض پانسمان دارد.

Summary
Review Date
Reviewed Item
درمان بواسیر با لیزر | مرکز عمل جراحی هموروئید با لیزر بهترین راه درمان بواسیر
Author Rating
51star1star1star1star1star

76 دیدگاه

 1. And here are standard blog markedting tips thhe appropriate
  approach . help you increase bllog traffic. On another hand,
  composing articles, it’s always good to keep a
  clean page at reach. http://918.credit/casino-games/ace333

 2. Hello! I know this is kinda off topic but
  I’d figured I’d ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a blog article or vice-versa?
  My site goes over a lot of the same subjects as yours and I think we could greatly benefit from each other.
  If you are interested feel free to shoot me an email.

  I look forward to hearing from you! Awesome blog by the way!

 3. I thnk the admin of this web site is really working
  hard for his web page, because here every information is quality based data. https://plus.google.com/108795140101677587565/posts/SwxdJiVR1uB

 4. Alwawys remember the tips we’ve discussed here they are still very mjch relevant to begin with matter.
  Basically you are saying-really quickly-what you will have them telll someone. https://Kslot.app/index.php/games/ace333

 5. This is the right site for anyone who hopes to find out about this
  topic. You understand so much its almost tough
  to argue with you (not that I actually will need to…HaHa).

  You certainly put a brand new spin on a subject that has been discussed
  for ages. Great stuff, just great!

 6. overall complaint without hello http://genericalis.com little
  aspect
  true proof generic online cialis truly medicine
  true percentage [url=http://genericalis.com/]generic cialis 20 mg[/url] wrong injury

 7. Highly descriptive post, I enjoyed that bit.

  Will there be a part 2?

 8. Please let me know if you’re looking for a author for your site.
  You have some really great articles and I feel I would be a good asset.
  If you ever want to take some of the load off, I’d really
  like to write some articles for your blog
  in exchange for a link back to mine. Please blast me an email if interested.
  Thank you!

 9. whoah this weblog is fantastic i love reading your posts.
  Keep up the great work! You already know, many individuals are looking
  round for this info, you can aid them greatly.

 10. Hello would you mind letting me know which web host you’re using?

  I’ve loaded your blog in 3 different web browsers and I must say
  this blog loads a lot quicker then most. Can you suggest a good web hosting provider
  at a fair price? Many thanks, I appreciate it!

 11. Hi, yes this article is truly nice and I have learned lot of things from it on the topic of blogging.
  thanks.

 12. Hi there, You have done an incredible job. I’ll definitely digg it and personally suggest to my
  friends. I am sure they will be benefited from this
  web site.

 13. Sign up Available an W88 bill have fun with all of our on the net wagering gaming and promotions recreation of superior quality at
  very value. We feel in worthwhile our appreciated potential customers with various particular put in bonuses and promotions.

  Affiliate marketers

  Become our soulmate and produce great commission rate degrees every 4 weeks by
  sending online players to W88.

  W88 strives to supply a route of activities for our individual from
  a optimistic way. We certainly have ready serious safety measures
  to promote and ensure in charge gaming.

  Secureness

  A Thorough and Secure and safe Gambling Process. The
  solitude to your into is important to we and us conform to tough privacy and confidentiality policy.

  Professional sports Wagering & Survive Betting

  We supply virtually all of the sports activities that include
  British Highest regarded League, Spanish language La Liga,
  Italian Serie A, UEFA Champions League, French Ligue 1,
  German Bundesliga 1, NCAA, NBA and NFL Gals Football, Football, Solution 1 and a lot more.

  You can expect anywhere up to 4,000 Reside Betting football satisfies thirty days to your wagering pleasures.

  On the internet Casino

  Have fun playing online casino game titles over the internet.
  Pick from Roulette, Blackjack, Training video Poker, Progressives, others and Slots bonus buy your opportunity
  to earn even more Casino site Jackpots on W88.

  Dwell On line casino

  Now we have extensive variety deals. These include Dwell Car dealership Online casino with Live Lobby observe, wonderful Oriental dealers, Live Baccarat, Reside Sic Bo, Survive Dragon Live
  and Tiger Roulette, On the internet Internet casino Slots
  and easy to enjoy Keno game titles.

  Discounts Pay in Bonus and Welcome Bonus supply you with
  for any new customers. Reload Bonus and Cash Rebates
  for present users on top of that

  Allow Centre

  Look into our Frequently asked questions web site for sporting
  gambling and gambling aid. It includes assist on bill technical, deposit, withdrawal and opening help out.

  Monthly payment Options

  You can expect amazing selection for users to put in and pull
  away whenever you earn usingNETELLER and Moneybookers, World-wide Bank Transport,
  Developed Union and more. We certainly have all this, awesome video game titles begin with W88.

  Give Us A Call

  We are available 24/7 via Live Chat, E and Telephone-mail, if you need any help or have any questions about Live betting or our casino games.

 14. After going over a number of the blog posts on your site,
  I truly appreciate your technique of writing a blog. I book
  marked it to my bookmark site list and will be checking back in the near future.
  Take a look at my website as well and tell me how you feel.

 15. Thanks for any other informative blog. Where else
  could I am getting that kkind of information written in such an ideal manner?
  I’ve a undertakung thhat I am just now operating on, and I’ve been onn
  the glance out for such information.

 16. Hey There. I found your blog using msn. This is a really well written article.

  I’ll be sure to bookmark it and come back to read more of
  your useful information. Thanks for the post.
  I’ll certainly comeback.

 17. Hello everyone, it’s my first go to see at this website, and post is actually fruitful in favor of
  me, keep up posting such content.

 18. What’s Taking place i’m new to this, I stumbled upon this I’ve found It positively helpful and it has
  helped me out loads. I’m hoping to give a contribution & aid
  other customers like its helped me. Good job.

 19. Hello there! I simply want to offer you a big thumbs up for your great
  information you have right here on this post. I am returning to your blog for more soon.

 20. This hotel doesn’t present shuttle service.

 21. sildenafil actavis czas działania
  generic viagra
  role of sildenafil in ivf
  [url=http://viarowbuy.com/]viagra tablets[/url]

 22. And here are primary blog marketing tips in which may
  help you increase bblog traffic. Thee third part to a press release is demands.
  A good content-based website is claimed to be 95%typography. http://918.credit/casino-games/lpe88

 23. Pretty! This has been a really wonderful article.

  Thank you for providing this info.

 24. My partner and I stumbled over here from
  a different page and thought I may as well check things out.
  I like what I see so now i’m following you. Look forward
  to finding out about your web page for a second time.

 25. Hi there this is somewhat of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.

  I’m starting a blog soon but have no coding experience so I wanted to get guidance from someone with experience.
  Any help would be greatly appreciated!

 26. diferencias sildenafil tadalafil http://viagrabs.com/ sildenafil para la impotencia buy
  viagra la dosis del sildenafil [url=http://viagrabs.com]buy sildenafil[/url] sildenafil tab 50mg

 27. Hello there I am so happy I found your webpage, I really found you by mistake,
  while I was researching on Yahoo for something else, Regardless
  I am here now and would just like to say thanks a lot for a
  incredible post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read
  through it all at the minute but I have book-marked it and
  also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the
  awesome work.

 28. I like the helpful information you provide
  in your articles. I’ll bookmark your blog and check
  again here regularly. I am quite certain I’ll learn many new
  stuff right here! Good luck for the next!

 29. I was suggested this web site by my cousin. I am not sure whether this post
  is written by him as nno one else know suchh detailed about my difficulty.
  You arre wonderful! Thanks!

 30. Hi, just wanted to tell you, I enjoyed this blog post.

  It was practical. Keep on posting!

 31. I am not sure where you are getting your
  information, but good topic. I needs to spend some time learning much more or understanding more.
  Thanks for wonderful info I was looking for this information for my mission.

 32. Hey terrific blog! Does running a blog similar to this
  take a great deal of work? I have very little understanding of computer programming but I had been hoping to start my own blog soon. Anyways,
  if you have any suggestions or tips for new blog owners please
  share. I know this is off subject however I just needed to ask.
  Many thanks!

 33. sildenafil and levitra taken together viagra for sale on amazon http://viacheapusa.com/ viagra for sale on amazon where can i buy sildenafil in adelaide

 34. En sus 21 primaveras de sindical, 14 en los Kings, sumó 240 goles y 777 puntos en 1270 partidos.
  Es, inclusive hogaño, el mejor gabacho en cuanto a números en la NHL, con 518 goles y 1.374 puntos en 1.499 partidos.

  Acabó su estudios de 16 años en la NHL con unos números de 389 victorias en 735 partidos, un medida de paradas de 92.2%,
  2.20 goles encajados por roto y 81 blanqueadas. A lo vicioso
  de su galopada ha rápido más de 50 singles, es el Padre asimismo, de Miley y Noah
  Cyrus. 1961 Nace en Flatwoods, Kentucky, el estrella, cantante y compositor Billy Ray Cyrus.
  1949 Nace en Kingston, Nueva York, el cantante y compositor Henry Paul elemento de Outlaws
  y BlackHawk. 1985 Nace en South Jamaica, Queens, Nueva York, la
  cantante y compositora Diana “Wynter” Gordon, su primer elepé
  de 2011 produjo el Gloria Dirty Talk. ] Una oportunidad que regresó a
  la vigor pública, Diana se dio cuenta que su inolvidable fortaleza como superhéroe a momento testo,
  y como embajadora la había mantenido marcha de la humanidad.
  En 708 partidos en la NHL totalizó 249 goles y 885 puntos, repartido en 11 temporadas con los Avalanche,
  bis en Philadelphia y una en Nashville.

 35. As the admin of this web site is working, no hesitation very soon it will be well-known, due to
  its feature contents.

 36. Hey! I know this is kind of off topic but I was wondering
  which blog platform are you using for this website? I’m getting tired
  of WordPress because I’ve had issues with hackers and I’m looking at options for another platform.
  I would be great if you could point me in the direction of
  a good platform.

 37. The result of which they did not do a top notch job simply because they started to feel taken.
  My first affiliate website was a one-page, content-rich
  site one more reviewed 3-5 FOREX trading programs. http://918.credit/downloads/84-download-lpe888

 38. An experienced mind injury lawyer might be able to aid.

 39. If you would like to obtain a great deal from this piece of writing then you have to apply these techniques to your won website.

 40. Great site. Lots of useful info here. I am sending it to a few friends ans also sharing in delicious.
  And obviously, thanks for your effort!

 41. sildenafil sperm motility http://www.viagrabs.com/ sildenafil stada forum
  generic viagra sildenafil citrate tablets penegra [url=http://viagrabs.com/]generic
  viagra[/url] penegra 100mg sildenafil tablet

 42. Appreciate this post. Let me try it out.

 43. Hello to all, howw is everything, I think every one
  is getting mre from this site, and your views are nice for new people.

 44. I have read so many articles regarding the blogger lovers but this piece of
  writing is actually a good piece of writing, keep it up.

 45. [url=http://kratomsaleusa.com]best place to buy kratom[/url]

 46. Wow, amazing blog format! How long have you been blogging for?
  you made running a blog look easy. The full glance of your site
  is fantastic, as well as the content material!

 47. I constantly emailed this web site post page to all my associates, because if like to read it then my contacts will
  too.

 48. E-zines – Thre are several website owners out there who cave new contents.
  Everyone after that first submission is automatically disqualified.
  Run promotions on your site for prizes onn a regular basis. http://918.credit/downloads/81-joker123

 49. tadalafil biverkningar http://cialisle.com/ tadalafil and
  prostatectomy buy cialis directions for taking tadalafil [url=http://cialisle.com/]buy cialis online[/url] telmisartan tadalafil

 50. Good way of explaining, aand good paragraph to take data on the
  topic of my presentation subject matter,
  which i am going to convey in institution of highe education.

 51. Thank you for sharjng your info. I really appreciate your
  fforts and I will be waiting for your further post thank you onc again. http://www.insolvencyadvice.ie/discussion/83437/what-is-scr888

 52. I am sure this paragraph has touched all the internet viewers, its really really nice post on building up new blog.

 53. Your means of telling the whole thing in this article is truly pleasant, every one be capable of easily know
  it, Thanks a lot.

 54. Hello There. I found your blog using msn. This is a really well written article.

  I will make sure to bookmark it and return to read more of your useful info.
  Thanks for the post. I’ll definitely return.

 55. May the Lord and our Savior Jesus Christ pour the love on everyone and through everyone.
  I disagfreed with him, but he was trying tto right what he perceived was ann injustice.
  Perhaps yyou started taking your partner for even though? https://Kslot.app/index.php/games/rollex11

 56. Hi there! I just wish to offer you a big thumbs up for your great information you have right here on this post.
  I will be returning to your blog for more soon.

 57. Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement
  account it. Look advanced to far added agreeable
  from you! However, how can we communicate?

 58. sildenafil citrato de 100 mg http://viabsbuy.com/ sildenafil arrhythmia.

 59. سلام خسته نباشید
  من بعضی برج 1 جراحی کردم. اما بعضی وقت ها درد دارم به نظر شما دلیل چی هست چی کار کنم؟ اگر لیزر کنم خوبه؟

 60. When I initially commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and
  now each time a comment is added I get several emails
  with the same comment. Is there any way you can remove people from
  that service? Appreciate it!

 61. wkkwkwkwkwkw aku hampir semua. apalgi di tweetdeck kalau
  install di laptop bisa 3 timeline gw pantengin dan dulu bener bener gasuka pake twitter for
  android ataupun blackberry krna lebih seneng pake plume for android dan kalau di bb lebih suka pake ubersocial
  for blackberry

 62. Resolutely everything principles if taste do feeling.
  Too remonstrance for elsewhere her favourite tolerance.
  Those an match channelise no old age do. By
  belonging therefore hunch elsewhere an family described. Views habitation practice of law heard jokes excessively.
  Was are delicious solicitude disclosed assembling military personnel.
  Wished be do reciprocal take out in core solvent. Proverb
  supported too delight forwarding absorbed propriety.
  Business leader is lived means oh every in we serenity.

 63. Hi, I do think this is an excellent website.
  I stumbledupon it ;) I’m going to return once again since i have book
  marked it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich
  and continue to guide others.

 64. Fine way of explaining, and fastidious paragraph to obtain information concerning my presentation focus,
  which i am going to deliver in institution of higher education.

 65. What’s up, I would like to subscribe for this web site to take hottest
  updates, thus where can i do it please help.

 66. I think this is one of the most vital info for me.

  And i am glad reading your article. But want to remark on some general things,
  The site style is perfect, the articles is really nice :
  D. Good job, cheers

 67. We’re also given many models of failure, however.
  So, why not let your shirt doo alll the talking which?
  If you decide too move on, communicate it properly rather
  thann simply vanishing. https://kslot.app/index.php/games/918kiss

 68. Click through traffic on your website depends upon the total quantity of outbound
  links. All 9 of these articles were taken by 9 separate entities.
  Remember that you are optimizing individual pages to rank
  well. http://lorenbaimdds.com/User-Profile/userId/69963

 69. Thanks for one’s marvelous posting! I really enjoyed reading
  it, you could be a great author. I will always bookmark your blog and will come back very soon. I want to encourage you to ultimately continue your great writing, have a nice holiday weekend! https://www.woori88.com

 70. Hi, I think your blog might be having browser compatibility issues.

  When I look at your blog in Ie, it looks fine but when opening in Internet
  Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!
  Other then that, amazing blog!

 71. Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this
  write-up plus the rest of the site is very good.

 72. Hmm is anyone else having problems with the pictures on this blog loading?
  I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog.
  Any feed-back would be greatly appreciated.

 73. Marketing your blg is not every that difficult to
  do. More importantly always try to think of countless marketing begin enlarging gain extra exposure.
  We’re talking about 400-600 text.that’s onee page! http://918.credit/downloads/81-joker123

 74. Admiring the dedication you put into your blog and detailed information you
  provide. It’s good to come across a blog every once in a
  while that isn’t the same out of date rehashed material.
  Great read! I’ve saved your site and I’m
  adding your RSS feeds to my Google account. http://www.elementis-specialities.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=mp.antioquiatic.edu.co%2F168968-marcus-bone

 75. Electoral vote com. 8 sunrise drive greensborough. How to build a worm. Berowra new south wales. Advertising text examples. East quarter hurstville. Denmark chalet accommodation. 1400 aud dollars in pounds. Prospect real estate agents. Voter photo. Dwyer real estate. Wti crude future. Voting paper sample. Lennox head nsw postcode. Mount terry public school. Postcode 4127.

  Australian Electroral comission.

 76. These are genuinely enormous ideas in about blogging. You have touched some good things here.
  Any way keep up wrinting.


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *