09355234638

سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، پلاک ۷۸، ساختمان سعادت – طبقه چهارم – واحد ۳۰ شرقی​

بواسیر عارضه ای است که در بافت های سیاهرگی کانال مقعدی ظاهر می شود. در وضعیت نرمال این سیاهرگها به سان بالشتکی ترکیبی از مجرای سرخرگی – سیاهرگی و بافت پیوندی، وظیفه کنترل مدفوع را برعهده دارند، اما زمانی پیش می آید که این رگها ورم می کنند و اینجاست که دچار بواسیر می شویم.

این بیماری بسیار رایج است و در صورت گرفتن آن نباید هیچ ترس و نگرانی به خودتان راه بدهید. از هر 4 نفر 3 نفر به این بیماری مبتلا می شوند. سن برای گرفتن این بیماری نیز مهم است، ممکن است گرفتن بواسیر در سنین مختلف اتفاق بیفتد. فقط باید نشانه های آن را بشناسید و در زمان مناسب نسبت به درمان آن اقدام کنید.

این بیماری علل های گوناگونی دارد. بسیاری از علت های آن ناشناخته هستند. یکی از علت های آن، ممکن است بر اثر تنش در حرکات روده یا افزایش فشار بر روی این رگ ها در زمان بارداری ایجاد شود.

 

بواسیر بیماری است که بر اثر تورم رگ های خونی در مقعد ایجاد می شود و می تواند علت های مختلفی مثل پیری، یبوست، اسهال، بارداری، چاقی، رژیم غذایی نامناسب و عادت های نادرست رزومره داشته باشد. همه این علت ها منجر به ایجاد تنش و فشار بر روی مقعد بیمار شده و گشادی رگ های مقعد را باعث می شود.

ممکن است بواسیر در درون آنال ایجاد شود که به این حالت بواسیر داخلی می گویند و اگر به بیرون از آنال و در زیر پوست اطراف آنوس قابل مشاهده باشد تبدیل به بواسیر خارجی می شود.

حالت دیگری از بواسیر نیز وجود دارد، و آن زمانی است که در بواسیر لخته ای ایجاد شود. به این حالت بواسیر لخته ای یا ترومبوز می گویند. همه انواع بواسیری که نام بردیم خطری ندارند اما با درد و گاهی اوقات با خارش و خونریزی همراه هستند. این زمان نیاز به تخلیه و حذف کامل بواسیر دارید.

خوشبختانه امروزه روش های درمانی خوبی برای بواسیر در دسترس همه است. درمان بواسیر با لیزر یکی از این روشهای سریع و کم درد برای درمان بواسیر است و البته روش جراحی نیز روشی برای حذف کامل آن است. همچنین بسیاری از افراد می توانند آن را با روش های خانگی و با تغییر سبک زندگی خود کنترل و آرام کنند.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *