سامان همیشه اطمینان بخش

 021-22727952  

درمان بواسیر با لیزر

درمان بواسیر با لیزر
4.5 (90%) 6 امتیاز[شما]

درمان بواسیر با لیزر را می توان یک روش مناسب برای مشکل درد بواسیر تلقی کرد. سرعت درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر بالاست و هزینه درمان با لیزر به نسبت جراحی پایین است.

ما در اینجا قصد معرفی روش درمان هموروئید با لیزر به عنوان یک روش درمانی موثر و سریع را داریم.

چرا کلینیک سامان:

درمان بواسیر با لیزر (Hemorrhoid Laser Procedure) یک روش و متد جدیدی برای درمان بواسیر با کمترین هزینه مالی و زمانی است. در این روش از لیزر برای درمان بیماری بواسیر یا هموروئید استفاده می شود.

این روش به خاطر اینکه در کمترین زمان و بدون هیچ درد و عارضه ای انجام می شود یک روش فراگیر و مهم برای درمان مشکل بواسیر است.

در کلینیک سامان درمان بواسیر با لیزر کمتر از نیم ساعت طول می کشد و بدون درد است. مهم ترین ویژگی ما این است که از برای بانوان از دکتر خانم استفاده می شود.

امروزه از روش‌ های لیزری بواسیر برای درمان مراحل مختلف بواسیر استفاده می کنند که ۸۵ درصد بیماران بواسیر در کمتر از پنج دقیقه درمان می شوند و به سر زندگی خود برمی گردند.

درمان بواسیر با لیزر کلینیک سامان

جراحی بواسیر یا هموروئید با لیزر

قبل از اینکه درباره درمان بواسیر با لیزر برای شما مطالب را بگوییم ابتدا لازم می دانیم که درباره بواسیر یا همورویید توضیحاتی بدهیم:

بواسیر گشادی رگ های مقعد است و مانند توده‌ های غیرطبیعی ای ظاهر می شود که دارای سه علامت رایج درد، خونریزی و یا حملات مکرر التهابی و پرولاپس است.

علائم بواسیر در کسانی که به آن مبتلا شده اند یکسان نیست، برخی از آنها با درد کم و برخی دیگر با دردهای غیرقابل تحملی همراه هستند. بواسیرها در هر مرحله ای نیاز به کمک پزشکی دارند تا به مرحله پیشرفته کشیده نشوند.

در روش جراحی بواسیر با لیزر شامل هیچ گونه برش یا برداشتن بافت نیست، بلکه فقط با استفاده از سطح لیزر یا سوزاندن همراه است.

درمان بواسیر با لیزر یا همان روش جراحی لیزری هموروئید یک روش آسان، بدون درد، سریع و بسیار موثر و با نتایج دایمی است، همه بیماران می‌ توانند در همان روز درمان بواسیر به کار و فعالیت‌ های روزمره عادی خود بازگردند.

روش درمان بواسیر با لیزر

چرا  درمان بواسیر با لیزر پیشنهاد می شود؟

روش لیزر بواسیر دارای ویژگی های خاص خودش است به طور مثال:

در اغلب موارد در ۱۰ دقیقه یا کم‌ تر درمان کامل می‌ شود و بیمار بلافاصله پس از درمان می تواند مرخص شود.

در کلینیک درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر یا در بیمارستان برای بیهوشی از بی‌ حسی موضعی ساده با آرام‌ بخشی ملایم استفاده می شود و این مورد نیز عارضه ای به دنبال ندارد.

هیچ دردی در طول بهبودی پس از درمان بواسیر با لیزر وجود ندارد، بعد از درمان لیزر بر روی افرادی که بواسیر آنها به مرحله پیشرفته بواسیر رسیده است ممکن است درد خفیفی در مدت حرکت روده احساس شود.

شیوع عوارض درمان بیماری بواسیر با متد لیزری بعد از عمل (عفونت، خونریزی، تنگی، بی‌اختیاری رکتال) کمتر از جراحی معمولی است.

هیچ بخیه و پانسمانی استفاده نمی‌ شود و هیچ نوع ماده دردناک سنتی برای بعد از جراحی بواسیر با لیزر استفاده نمی‌ شود.

لیزر تمام عصب‌ های ناحیه موردنظر را به صورت کامل می سوزاند، بنابراین هیچ دردی در محل درمان احساس نمی شود.

عوارض درمان بواسیر با لیزر

عوارض درمان هموروئید با لیزر روش به صورت دقیق شناخته شده نیست. همه بیمارانی که با روش لیزر درمان شده اند، بعد از عمل به راحتی مدفوع یا گاز معده خود را کنترل کرده اند و مشکل انقباض عضلات رحم نیز بعد از درمان گزارش نشده است. همچنین هیچ عفونتی نیز بعد از درمان هموروئید با لیزر گزارش نشده است. همه کسانی که بواسیر خود را با لیزر درمان کرده اند نیازی به درمان دوباره و بستری شدن نداشته اند.

 

فیلم درمان بواسیر با لیزر

شما در این فیلم ها می توانید به صورت تصویری با نحوه درمان انواع بواسیر با لیزر آشنا شوید. فیلم زیر خیلی خلاصه این وضعیت را برای شما توضیخ می دهد. کپی رایت فیلم متعلق به این سایت است.

امکانات کلینیک درمان بواسیر با لیزر

کلینیک سامان دارای همه امکانات تخصصی برای درمان با این روش است. شما در کلینیک سامان می توانید بهترین درمان و تسکین بواسیر را با بهترین متخصصان این کار پیدا کنید. متخصصانی که برای سالها در این زمینه تخصص و مهارت دارند. از امکانات یک کلینیکی که درمان بواسیر انجام می دهد می توان به داشتن دستگاه پیشرفته و گران قیمت لیزر, دکتر مجرب, کادر پزشکی کارکشته و… اشاره کرد.

جراحی بواسیر با لیزر

آیا بواسیر با لیزر درمان می شود؟

بله بواسیر یا هموروئید کاملا با لیزر درمان می شود و هیچ درد و عارضه ای ندارد. همچنین آسان ترین و سریعترین درمانی است که برای بواسیر وجود دارد. درمان هموروئید با لیزر به صورت سرپایی و بدون درد است و نیازی به بستری شدن ندارید. در همان روزی که درمان کرده اید می توانید به سر کار و فعالیت های روزمره خود برگردید.

مزایای درمان بواسیر با روش لیزر

 • در عرض چند دقیقه با بی‌ حسی موضعی و بدون درد درمان می‌ شود.
 • هیچ بخیه سفت و محکمی در کار نیست و بعد از عمل نیز از این بابت ناحیه درمان شده دردی را احساس نمی کند.
 • بهبودی در این روش بسیار سریعتر است و نسبت به درمان جراحی عوارض کمی دارد.
 • بیمار مجبور به بستری شدن نیست و بلافاصله بعد از درمان می تواند به سر کار و فعالیت های روزمره عادی خود برگردد.

درمان بیماری بواسیر خارجی با روش لیزری

یکی از بواسیرها، بواسیر خارجی است که بخشی از بواسیر توسط پوست مقعد پوشانده می‌ شود، در حالی که در بواسیر داخلی مخاط در درون مقعد ایجاد می شود.

در بواسیر خارجی این مخاط به خارج از کانال مقعد کشیده می شوند و می‌ توانند در اندازه های متفاوت ظاهر شوند. برخی از آنها به قدری بزرگ هستند که کاملا دور مقعد را احاطه می‌ کنند. آنها پس از بارداری رایج هستند و نیاز به درمان لیزری دارند.

زیرا آنها یک تحریک‌ کننده مداوم هستند و باعث خارش و سختی در پاکسازی ناحیه مقعد می‌ شوند. گذشته از آن، آنها حالتی ناخوشایند و خجالت‌ آور دارند. ​

درمان بواسیر با لیزر

هزینه درمان بواسیر با لیزر

برای درمان بواسیر نمی توان هزینه معین و مشخصی را اعلام کرد، دکتر و پزشک متخصص بیمارهای مقعدی نوع بواسیر را بررسی و معاینه می کند و بر اساس میزان رشد و وضعیت بیماری هزینه درمان بواسیر با لیزر را تعیین می کند.

مسئله خیلی مهم در باره هزینه درمان بواسیر با لیزر فقط مبلغ پرداختی نیست و شامل عوامل زیادی است که این عوامل هزینه واقعی درمان را مشخص می کند. این عوامل را می توان به صورت زیر بیان کرد.

صرفه جویی در وقت و زمان بیمار در جراحی با لیزر در اولویت است و بیمار بر عكس جراحی سنتی مجبور نیست پروسه های عجیب و غریب بیمارستانی را طی کند.

درباره لیزر هیچ کدام از پروسه های جراحی سنتی وجود ندارد و وقت و هزینه ای از این بابت از بیمار گرفته نمی شود. بعد از درمان نیز بیمار مجبور به بستری شدن و استراحت در منزل نیز نیست.

هزینه درمان بواسیر با لیزر کمتر از سایر درمان ها نیست ولی در نهایت به صرفه است.

این عامل می تواند هزینه درمانی را نسبت به جراحی سنتی در مرحله کمتری قرار بدهد.

كمتر بودن درد و خونریزی مقعدی در عمل با لیزر در مقایسه با روش جراحی سنتی عامل دیگری است که بر روی هزینه درمان بواسیر با لیزر نیز تاثیر می گذارد.

در جراحی سنتی نیاز به بیهوشی عمومی یا نخاعی است که این مورد و هزینه های آن نیز در روش درمان با لیزر حذف می شود.

بیماران به خاطر داشته باشند:

در بسیاری از بیمارها تا هنگامی که بیمار معاینه نشود نمی توان بیماری را به صورت درست تشخیص داد و روش درمانی موثری را برای آن تجویز نمود. بنابراین از قبل نمی توان درباره هزینه درمانی بواسیر با لیزر اظهار نظر قاطعی کرد. زیرا در برخی موافع علائم بیماری در افراد مختلف متفاوت است و هر بیماری نیاز به درمان خاصی دارد که بنابر آن هزینه درمانی نیز محاسبه می شود.

درمان همورئید با بواسیر با لیزر بهتر است یا جراحی؟

مسلما درمان با لیزر بهتر است. زیرا این روش درمانی بواسیر به صورت سرپایی در کلینیک یا مطب پزشک و با کمک بی حسی موضعی انجام می شود و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد

بیمار بعد از درمان نیازی به بستری شدن و استراحت مطلق ندارد و بیمار می تواند بلافاصله بعد از درمان می تواند به سر کار و فعالیت های روزمره عادی خود برگردد. این روش درمانی بدون درد و خونریزی بوده و نیاز به پانسمان یا همان تامپون ندارد. این روش درمانی در کمتر از یک ساعت انجام می شود.
درمان هموروئید با لیزر در کمتر از 20 دقیقه

در درمان هموروئید با لیزر، لیزر در واقع برای ایجاد بافت اسکار به کار می رود و این کار باعث قطع خون رسانی به بافت هموروئید می‌ شود و در نهایت باعث کاهش هموروئید و از بین رفتن آن می شود.

بافت اسکار نیز برای جلوگیری از هموروئید آینده از طریق تقویت دیواره‌ ای مقعد عمل می‌ کند و در نتیجه باعث می‌ شود که رگ‌ ها دچار التهاب نشوند و هموروئید رشد نکند.

درمان هموروئید با لیزر چگونه است؟

اغلب افرادی که از هموروئید رنج می‌ برند به دنبال درمانی برای تسکین درد و ناراحتی خود هستند که معمولا با شرایط خودشان همراه باشد.

نمونه دستگاه درمان بواسیر با لیزر:

نمونه دستگاه درمان بواسیر با لیزر

مناسب‌ ترین روش درمانی، به نوع و شدت هموروئید، بستگی دارد و با توجه به آنها تغییر می کند. در موارد خفیف هموروئید، درمان ممکن است شامل حمام Sitz، کمپرس سرد، رژیم غذایی و تغییر شیوه زندگی یا داروهای موضعی باشد.

برای موارد پیشرفته‌ تر هموروئید، زمانی که علائم شدید و درد و ناراحتی زندگی روزمره شما را مختل می کند، روش‌ های تهاجمی‌ تر درمان ممکن است مورد نیاز باشند.

در واقع با لیزر دو نوع درمان هموروئید یا بواسیر وجود دارد:

 • درمان هموروئید با لیزر
 • برداشتن هموروئید با لیزر.

در درمان هموروئید با لیزر، لیزر در واقع برای ایجاد بافت اسکار به کار می رود و این کار باعث قطع خون رسانی به بافت هموروئید می‌ شود و در نهایت باعث کاهش هموروئید و از بین رفتن آن می شود.

در واقع با لیزر دو نوع درمان هموروئید یا بواسیر وجود دارد

بافت اسکار نیز برای جلوگیری از هموروئید آینده از طریق تقویت دیواره‌ ای مقعد عمل می‌ کند و در نتیجه باعث می‌ شود که رگ‌ ها دچار التهاب نشوند و هموروئید رشد نکند.

در برش لیزر، پرتو لیزر در واقع برای تبخیر هموروئید به کار می‌ رود. بافت هموروئید کاملا خارج می شود. فواید زیادی برای استفاده از درمان لیزر در هموروئید وجود دارد.

جراحی لیزری باعث درد کمتری پس از عمل می‌ شود و زمان ریکاوری کوتاه‌ تری از دیگر روش‌ های درمان هموروئید مانند جراحی هموروئید معمولی یا هموروئیدکتومی دارد.

هزینه درمان هموروئید با لیزر چقدر است؟

برای درمان بواسیر با لیزر نمی توان هزینه معینی را اعلام کرد، دکتر و پزشک متخصص بیمارهای مقعدی نوع هموروئید را بررسی و معاینه می کند و بر اساس میزان رشد و وضعیت بیماری هزینه درمان هموروئید با لیزر را تعیین می کند.

مسئله خیلی مهم در باره هزینه فقط مبلغ پرداختی نیست و شامل عوامل زیادی است که این عوامل هزینه واقعی درمان را مشخص می کند. این عوامل را می توان به صورت زیر بیان کرد.

الف- صرفه جویی در وقت و زمان بیمار در جراحی با لیزر در اولویت است و بیمار بر عكس جراحی سنتی مجبور نیست پروسه های عجیب و غریب بیمارستانی را طی کند. درباره لیزر هیچ کدام از پروسه های جراحی سنتی وجود ندارد و وقت و هزینه ای از این بابت از بیمار گرفته نمی شود. بعد از درمان نیز بیمار مجبور به بستری شدن و استراحت در منزل نیز نیست. این عامل می تواند هزینه درمانی را نسبت به جراحی سنتی در مرحله کمتری قرار بدهد.

ب- كمتر بودن درد و خونریزی در عمل با لیزر در مقایسه با روش جراحی سنتی عامل دیگری است که بر روی هزینه درمان نیز تاثیر می گذارد.

پ- در جراحی سنتی نیاز به بیهوشی عمومی یا نخاعی است که این مورد و هزینه های آن نیز در روش درمان با لیزر حذف می شود.

هزینه های درمان هموروئید با لیزر

درمان هموروئید با لیزر قیمت

برای اطلاعات بیشتر درباره درمان هموروئید با لیزر و قیمت آن با ما تماس بگیرید.

همچنین خطر مبتلا شدن دوباره به هموروئید کمتر است، و این یعنی درمان هموروئید با لیزر، قیمت کمتری از سایر درمان‌ های هموروئید دارد.

اگر هموروئید شما در مراحل اولیه خود قرار دارد، همیشه بهتر است درمان کمتر تهاجمی تر مانند داروها، رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی را امتحان کنید. اما اگر هموروئید به دارو پاسخ نمی دهد یا به مرحله پیشرفته تری رسیده است که علائم آن زندگی عادی و روزمره شما را مختل می کنند، یکی از روش‌ های درمانی لیزری ممکن است برای شما مناسب باشد.

لیزر در درمان هموروئید بسیار موثر است و می‌ تواند به شما کمک کند با حداقل زمان استراحت به زندگی روزمره خود برگردید. اگر به طور جدی درمان لیزر را برای درمان هموروئید مدنظر دارید، همیشه مزایا و معایب آن را از پزشک بپرسید. او می‌ تواند به شما بگوید که آیا درمان لیزر برای شرایط بواسیر شما مناسب است یا خیر. ​

ویرایش در تاریخ پنج شنبه,18 مرداد,1397,تهران,کلینیک سامان

منبع برای مطالعه بیشتر:

 1. The hemorrhoid laser procedure technique vs rubber band ligation: a randomized trial comparing 2 mini-invasive treatments for second- and third-degree hemorrhoids.
 2. Hemorrhoid Surgery

12 دیدگاه

 • سلام بعد از درمان بواسیر با لیزر، التهاب و تورم ها چگونه فروکش می کند؟ احتمال اینکه تورم ها زیاد بشود هست؟ شما خودتان بواسیر را با لیزر عمل می کنید؟

 • سلام و عرض ادب. من بواسیر نوع چهار دارم. امکانش است عکس های پزشکی ام را براتون بفرستم و نظرتون رو برام بفرمایید. آیا نیاز به جراحی دارم یا نه؟ آیا می توانم با لیزر عمل کنم؟ هزینه دقیق جراحی لیزر چقدر است؟ ممنون

 • باسلام من در مقعدم تورم زیادی دارم و هنگام دستشویی رفتن این ورم ها زیادتر هم میشوند. امکان دارد با لیزر درمانی این ورم ها را برداشت؟

 • سلام ببخشید برای اطمینان خاطر خودم می پرسم. درست است که در درمان بواسیر ، لیزر در مقابل تیغ جراحی هیچ دردی ندارد؟ لیزر بافت و پوست بدن را نمی سوزاند و آسیبی به پوست نمی زند؟ شاید بریدن از سوختن کمتر داشته باشد؟ نظر شما چیست؟

 • سلام در عمل بواسیر با لیزر احتمال خونریزی و عود دوباره هست؟ مدت بستری شدن و بیهوشی چگونه است؟ با این عمل یبوست هم درمان میشود؟

 • سلام. بواسیرم را با لیزر عمل کردم اما بعضی مواقع کمی درد و سوزش دارم. مشکل از کجاست؟ باید دوباره عمل کنم؟

 • سلام من بواسیر خارجی درجه 4 دارم. آیا لیزر می تواند بواسیرم را درمان کند؟ چون از برخی از دکترها شنیدم که تنها درمانم عمل جراحی است و لیزر نمی تواند این نوع بواسیر را درمان کند؟ نظر شما چیست؟

 • هزینه درمان بواسیر با لیزر چقدر است؟ گران تر از عمل جراحی است؟ جای زخم ها در این روش چه مدت طول می شکد تا بهبود پیدا کند؟ ممنون میشم به این سوال هایم جواب بدهید؟

  • برای آگهی از هزینه می توانید تماس بگیرید تا با توجه به مورد شما راهنمایی تان کنند

دیدگاهتان را بنویسید

همین الان تماس بگیرید.