سامان همیشه اطمینان بخش

 021-22727952  

درمان بواسیر

برای درمان بواسیر روش های مختلفی وجود دارد درمان خانگی, درمان سنتی یا گیاهی همه از راه های درمان بواسیر شناخته می شوند. ما این روش ها را برای شما بررسی می کنیم. 

اگر برای خواندن 20 روش درمان بواسیر در سال 2019 به این صفحه آمده اید انتخاب درستی کردید:

اگر هموروئید درمان نشود مشکلاتی را به وجود می آورد. ما اینجا در مورد روش های درمان هموروئید با شما حرف خواهیم زد. انواع مختلف هموروئید معمولا پس از چند روز خودشان را نشان می دهند. 

اما درمان‌ های زیادی وجود دارند که می‌ توانند خارش و ناراحتی را کاهش دهند. ایجاد تغییرات غذایی ساده و عدم فشار بردر هنگام توالت اغلب توصیه می‌ شود.اگر گاهی وقت های می شنوید معجزه درمان هموروئید معمولا بحث روی سلامت غذایی است.

داروهای درمان بواسیر (هموروئید)

کرم‌ ها،  پمادها و شیاف که شما از آن ها استفاده می کنید، از داروخانه‌ ها بدون تجویز تهیه می‌ شوند. آن‌ ها می‌ توانند برای تسکین هر گونه تورم و ناراحتی استفاده شوند. داروهایی مثل پماد Preparation H تقریبا در هر داروخانه‌ ای موجودند و می‌توانند باعث تسکین فوری بواسیر یا هموروئید شوند. 

 پماد Preparation H
پماد preparation h

 

برخی از این داروهایی که برای درمان فوری بواسیر مورد استفاده قرار می گیرند در این میان کرم حاوی هیدروکورتیزون می تواند مفید واقع شود.

کرم حاوی هیدروکورتیزون برای درمان فوری بواسیر

اگر درمان بیشتری مورد نیاز باشد، به نوع همورئید و محل ظاهر شدن همورئید در مجرای مقعد بستگی دارد. با توجه به اینکه هموروئید در ناحیه بیرونی مقعد، یا دو سوم بالایی مقعد شما قرار دارد درمان نیز متفاوت خواهد بود. 

چند روش ساده برای درمان اولیه بواسیر یا همورئید:

اگر یبوست علت هموروئید شما باشد، باید زمانی که به دستشوئی می‌ روید، مدفوع خود را نرم و منظم نگه دارید. شما می‌ توانید با افزایش مقدار فیبر در رژیم غذایی خود این کار را انجام دهید. منابع خوب فیبر شامل نان، غلات، میوه و سبزیجات است.

همچنین باید مقدار زیادی آب بنوشید و از کافئین پرهیز کنید. هنگام رفتن به توالت از زور دادن به مدفوع خود جلوگیری کنید، چون ممکن است هموروئید را بدتر کنید.

استفاده از دستمال‌ های مرطوب و کاغذ توالت مرطوب، به جای کاغذ توالت خشک، تا پس از بیرون آمدن مدفوع از مقعد، منطقه را با آن به آرامی نوازش و تمیز کنید. بیشتر درباره راه های پیشگیری از یبوست بخوانید. ​

سومین بخش شامل اعصاب است که می‌ تواند درد را انتقال دهد در حالی که دو سوم بالایی، آن دردها را ندارند.

بهترین روش درمان بواسیر

توجه داشته باشید که درمان بواسیر به روش های مختلفی انجام می شود. ما در اینجا سعی می کنیم همه روش هایی که به درمان قطعی بواسیر منجر می شود را برای شما توضیح بدهیم. اگر خدای ناکرده به بواسیر مبتلا شده اید اصلا نباید نگران باشید و قول معروف اصلا نباید خجالت بکشید.:)

نظر ما:

به هر حال به نظر ما اگر به دنبال درمان فوری و سریع بواسیر هستید باید روش های پزشکی آن را امتحان کنید. اما خب روش های دیگری هم برای درمان بواسیر وجود دارند.
عکس درمان قطعی بواسیر

آیا برای بواسیر درمان فوری وجود دارد؟

بله بواسیر درمان قطعی و فوری دارد و همه انواع آن قابل درمان است و معمولا درمان آن با روش جراحی و روش لیزر بی ضرر هستند. فقط باید بدانید چه موقع به پزشک متخصص بواسیر مراجعه کنید. اینجا به بررسی جدیدترین متد های درمان قطعی بواسیر می پردازیم:

زمان مناسب مراجعه به پزشک بواسیر، درمان بواسیر را قطعی تر می کند و نمی گذارد شما بیش از حد درد و ناراحتی از این بابت داشته باشید. پزشک شما باید تشخیص دهد که روش درمانی بواسیر مناسب شما چیست.

درمان قطعی بواسیر

همه پزشک ها با قاطعیت، یکی از روش های موثر درمان بواسیر را در استفاده از روش های جراحی و لیزر می دانند ولی درمان های غیر جراحی نیز بسیار سودمند هستند و می توانند به صورت قطعی بواسیر شما را درمان کنند.

اگر می خواهید روش‌ های درمانی غیر جراحی بواسیر را امتحان کنید:

برای درمان بواسیر چند گزینه وجود دارد که یک  دکتر متخصص بواسیر می‌ تواند به شما توصیه کند. این گزینه‌ ها معمولا ایمن و موثر هستند، حداقل تهاجمی هستند و در یک محیط سرپایی انجام می‌ شوند.

درمان بواسیر بدون جراحی

درمان بواسیر با بستن باند لاستیکی:

درمان بواسیر با بستن باند لاستیکی

این روش با حداقل تهاجم با استفاده از نوارهای پلاستیکی کوچک برای تسریع جریان خون به بواسیر است. دکتر شما این باندها را در اطراف بواسیر قرار خواهد داد و در عرض یک هفته بواسیر متلاشی شده و کاملا سقوط می‌ کند.

درمان بواسیر با تزریق اسکلروتراپی:

این روش شامل یک تزریق شیمیایی در بافت ملتهب برای درمان بواسیر است. این کار منجر به اختلال در بواسیر و کاهش درد و التهاب می‌ شود. تزریق باعث درد نسبتا کمی می‌ شود، اما ممکن است کمتر از بستن باند لاستیکی موثر باشد.

درمان بواسیر با روش انعقاد:

در این روش از لیزر، نور مادون‌ قرمز، یا گرما (دو قطبی) استفاده می‌ شود. عوارض جانبی اندکی دارد ولی اغلب در مقایسه با باند لاستیکی، میزان بازگشت بالایی دارد. ​یک روش عمل جراحی را دنبال کنید.

در برخی موارد، بواسیر ممکن است به درمان‌ های غیر جراحی پاسخ ندهد. اگر با درمان‌ های دیگر موفقیت نداشته باشید ، یا اگر بواسیر شما بزرگ تر شده است، پزشک شما ممکن است جراحی را برای برداشتن بواسیر پیشنهاد دهد.

چند گزینه جراحی متفاوت وجود دارد، و ممکن است در یک محیط سرپایی و یا ممکن است به بستری شدن با توجه به تکنیک جراحی و شدت بواسیر نیاز داشته باشند.

انواع هموروئید

روش‌ های جراحی خطر خونریزی طولانی‌ مدت، عفونت و نشت مدفوع را برطرف می کنند، اگرچه عوارض آن در طولانی‌ مدت بسیار نادر هستند.

درمان بواسیر با روش هموروئیدکتومی

درمان بواسیر با روش هموروئیدکتومی

این روش جراحی برای برداشتن بواسیر و بافت اطراف بواسیر است. هموروئیدکتومی موثرترین راه برای رهایی از بواسیر است که به سایر درمان‌ ها پاسخ نمی‌ دهند. ​این روش برای درمان قطعی بواسیر هم به کار می رود.

درمان بواسیر با هموروئیدکتومی با استاپلر

این روش جراحی مطالعه نوع کار آزمایی بالینی است. این گزینه کمتر دردناک تلقی می‌ شود، اما اغلب منجر به عود بواسیر و پرولاپس رکتوم می‌ شود. ​

درمان قطعی بواسیر توسط کلینیک سامان

درمان فوری درد بواسیر با دارو

اگر منظور شما از درمان فوری درد بواسیر استفاده از قرص یا دارویی باشد که در عرض چند لحظه بواسیر شما را درمان کند، کاملا در اشتباه هستید.

شاید کرم یا دارویی خاصی برای درمان بواسیر وجود داشته باشد ولی در فوری بودن آن می توان شک کرد.کلا هر گونه دارو و درمانی باید تحت نظر پزشک متخصص بیماری های مقعدی و گوارشی استفاده شود و تاثیرگذاری هر دارو یا درمانی زمان بر است و نیاز به مراقبت و عمل به توصیه های پزشک دارد.

درمان بواسیر خارجی

بواسیر خارجی می‌ تواند بسته به شدت بیماری چند روش درمانی داشته باشد. پزشک شما ممکن است بپرسد که آیا شما نسبت به انواع خاصی از داروها یا درمان‌ ها حساسیت دارید یا خیر.

آیا درمان خاصی را برای درمان خود در اولویت می دانید؟

بواسیرها معمولا با کمک مطالعه پیشینه پزشکی و معاینه فیزیکی بیمار تشخیص داده شوند.بواسیر خارجی معمولا آشکار و به راحتی در بیرون آنال مشاهده می شود. به خصوص اگر لخته خون تشکیل شده‌ باشد.

ممکن است متخصص بالینی شما یک تست دیجیتال برای بررسی خون در مدفوع انجام دهد.اگر شواهدی از خونریزی رکتوم یا خون میکروسکوپیک در مدفوع وجود داشته باشد، او همچنین ممکن است مجرای مقعد را با یک لوله پلاستیکی کوتاه با نور روشن بررسی کند.

سیگموئیدوسکوپی قابل‌ انعطاف یا کولونوسکوپی ممکن است برای رد علل دیگر خونریزی مانند پولیپ‌ های کولورکتال یا سرطان به ویژه در افراد سن بالا انجام شود.

چند نکته درباره درمان هموروئید خارجی

هموروئید خارجی می‌ تواند بسته به شدت بیماری چند روش درمانی داشته باشد. پزشک شما ممکن است بپرسد که آیا شما نسبت به انواع خاصی از داروها یا روش های درمان‌ بواسیر حساسیت دارید یا خیر. آیا درمان خاصی را برای درمان خود در اولویت می دانید؟

هموروئید معمولا با کمک مطالعه پیشینه پزشکی و معاینه فیزیکی بیمار تشخیص داده شود. هموروئید خارجی معمولا آشکار و به راحتی در بیرون آنال مشاهده می شود. به خصوص اگر لخته خون تشکیل شده‌ باشد. ممکن است متخصص بالینی شما یک تست دیجیتال برای بررسی خون در مدفوع انجام دهد. اگر شواهدی از خونریزی رکتوم یا خون میکروسکوپیک در مدفوع وجود داشته باشد، او همچنین ممکن است مجرای مقعد را با یک لوله پلاستیکی کوتاه با نور روشن بررسی کند. سگموئیدوسکوپی قابل‌ انعطاف یا کولونوسکوپی ممکن است برای رد علل دیگر خونریزی مانند پولیپ‌ های کولورکتال یا سرطان به ویژه در افراد سن بالا انجام شود. ​

برخی درمان‌ های عمومی که پزشک شما ممکن است پیشنهاد دهد شامل بسته‌ های یخ برای کاهش تورم، شیاف یا کرم هموروئید است. این گزینه‌ ها می‌ توانند به افرادی که دارای حالت ملایم‌ تر هموروئید هستند، کمک کنند. اگر یک مورد جدی‌ تر داشته باشید، ممکن است پزشک درمان با یک عمل جراحی را پیشنهاد دهد. ​

درمان‌ های جراحی هموروئید خارجی شامل:

 • برداشتن هموروئید خارجی که با نام هموروئیدکتومی شناخته می شود.
 • سوزاندن بافت هموروئید با فوتو مادون‌قرمز،
 • درمان هموروئید با لیزر یا انعقاد الکتریکی،
 • اسکلروتراپی یا باند لاستیکی برای کاهش هموروئید خارجی.

 

​برای دانستن مهمترین دلایل خونریزی مقعدی این مطلب را بخوانید.

برخی درمان‌ های عمومی که پزشک شما ممکن است پیشنهاد دهد شامل بسته‌ های یخ برای کاهش تورم، شیاف یا کرم بواسیر است. این گزینه‌ ها می‌ توانند به افرادی که دارای حالت ملایم‌ تر بواسیر هستند، کمک کنند.

اگر یک مورد جدی‌ تر داشته باشید، ممکن است پزشک درمان با یک عمل جراحی را پیشنهاد دهد. ​

درمان‌ بواسیر خارجی:

 • برداشتن بواسیر خارجی که با نام هموروئیدکتومی شناخته می شود.
 • سوزاندن بافت بواسیر با فوتو مادون‌قرمز،
 • درمان بواسیر با لیزر یا انعقاد الکتریکی،
 • اسکلروتراپی یا باند لاستیکی برای کاهش بواسیر خارجی.

​درمان بواسیر خارجی

 

درمان بواسیر خونی

بواسیر خیلی آزار دهنده و دردناک است. بواسیر به خصوص وقتی که با خونریزی همراه باشد بسیار دردناک تر می شود. درصد زیادی از مردم از این مشکل رنج می‌ برند. بواسیر خونی به ویژه در مورد زنان پس از زایمان صدق می‌ کند.

بیشتر اوقات، خون در مدفوع و یا قطره خون در لباس زیر شما پیدا می‌ شود و با گذشت چند ساعت یا روزها ناپدید می‌ شود. با این حال، این منظره ای ناخوشایند است.

خارش غیرقابل‌ تحمل می‌ شود و به خاطر این، شما به دنبال داروهایی می گردید که به شما برای درمان بواسیر کمک کنند علائم را کاهش دهید. برای درمان بواسیر خونی راه هایی ساده تر نیز وجود دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم.

علاوه بر این، آب باعث می‌ شود که مدفوع شما سریع‌ تر حرکت کند. این کار باعث می شود که دیواره‌ روده روان تر شود. خوب است بدانید که مدفوع خشک، بافت بواسیر را عصبانی می‌ کند.

این می‌ تواند باعث درد یا خونریزی شود. به این دلیل ما توصیه می‌ کنیم که شما حداقل در روز 8 لیوان آب بنوشید. نوشیدنی‌ های نوشابه ای، قهوه یا نوشیدنی‌ های الکلی به حساب نمی آیند.

درمان خانگی بواسیر

اولین کار برای درمان خانگی بواسیر این است که ناحیه موردنظر را کاملا تمیز کنید. هر چند که تمیز کردن مقعد کمی با درد همراه است ولی می توانید به آهستگی محل را با یک لیف حمام نرم، آب گرم و صابون ملایم شستشو دهید. برای درمان خانگی بواسیر همچنین می توانید از کرم هیدروکورتیزون، آرام کننده های موضعی مثل لیدوکایین یا بنزوکائین نیز برای این کار استفاده کنید.

آلوئه ورا روان کننده و مسکن خوبی برای درمان خانگی بواسیر است شما می توانید ژل آلوئه ورا از داروخانه تهیه کنید و در ناحیه مورد نظر بمالید. سرکه سفید و یا سرکه سیب نیز می تواند به آرام کردن خارش، سوزش و التهاب کمک کند یک توپ پنبه با سرکه خیس کنید و به محل موردنظر بمالید.

نوشیدن مداوم آب می تواند مدفوع شما را نرم کند و فشار در موقع دفع را کم کند، موقعی که شما حدس می زنید که به بواسیر مبتلا شده اید، نوشیدن آب خود را به 8 تا 10 لیوان آب در روز افزایش دهید.

فیبر یکی دیگر از نرم کننده های مدفوع خیلی خوب است، شما می توانید آن را با خوردن غذاهای با فیبر بالا یا با کمک یک مکمل فیبر و یا هر دو به رژیم غذایی خود بیفزایید.

حبوبات بیشتر، غلات سبوس دار، دانه ها، میوه ها و سبزیجات بخورید.

نشستن در وان آب گرم یکی دیگر ار روش های خانگی درمان بواسیر است.

آب گرم آرام کننده بواسیر است و مطمئن شوید که آب داغ نباشد. آب گرم به تنهایی آرام کننده بواسیر است ولی می توانید کمی نمک طعام، نمک فرنگی اصل، بابونه، بومادران و کالندولا را هم به آن بیفزایید.

بعد از هر دفع مدفوع به مدت بیست دقیقه در وان آب گرم بنشینید. به آرامی ناحیه مقعد را با یک حوله نرم خشک کنید.بسته یخ و یا کمپرس سرد نیز می تواند به کم کردن تورم، التهاب و درد کمک کند. بسته یخ را در مقعد به مدت پانزده دقیقه بگذارید و یا فشرده سازی کنید و دو تا سه بار در روز این کار را تکرار کنید.

ورزش عملکرد روده را تحریک می کند و باعث می شود دفع مدفوع آسان تر شود. سعی کنید بیست دقیقه در روز تمرین هوازی متوسط انجام دهید. پیاده روی یک روش خوب برای شروع این کار است.

در صورتی که یک کار کم تحرک دارید در هر ساعت برخیزید و در اطراف راه بروید، ورزش بیشتر به کم کردن وزن شما نیز کمک می کند.

مدفوع نرم تر به معنی فشار آودن کمتر به ناحیه مقعد است و زمان کمتری صرف نشستن در دستشویی می کنید. تغییرات رژیم غذایی به معنای هر دو افزودن، حذف و یا کم کردن مصرف غذاهای خاص است.

درمان گیاهی بواسیر

درمان یبوست تنها راه خلاص شدن از بواسیر در مراحل ابتدایی بیماری است. در ابتدا همه مسیرهای گوارشی برای چندین روز باید استراحت کنند تا روده پاک شود.

برای این کار بیمار باید خوردن میوه را حداقل تا شش روز ادامه دهد بعد از آن ممکن است از غذاهای طبیعی برای راحت مدفوع کردن استفاده کند.

انجیر خشک: چند انجیر خشک را با آب گرم شستشو دهید و شب آن را خیس کنید. صبح انجیر و آبی که انجیر در آن خیس خورده را میل کنید.

خوردن انجیر زمان عصر هم سودمند است. خوردن انجیر هنگامی تاثیرگذار است که چندین هفته خوردن آن را ادامه دهید. دانه های ریز انجیر سبب تحریک روده و حرکت مدفوع می شود.

بواسیر سبب کم شدن فشار در ناحیه مقعد و کم شدن میزان بواسیر می شود. برای رهایی از این بیماری باید بتوانید جلوی یبوست خود را بگیرید.

تربچه: مخلوط صد میلی گرم از تربچه رنده شده و یک قاشق عسل و یا نوشیدن آب این سبزی دو بار درروز در حدود 60 الی 90 میلی گرم در درمان بیماری مفید است.

این روش درمانی می تواند به شکل داروی خارجی هم استعمال شود. تربچه سفید را با شیر ترکیب کنید تا به شکل خمیر درآید استفاده آن در محل درد سبب کم شدن ورم و درد می شود.

شلغم: آب برگ آن باید گرفته شود و 150 میلی گرم باید به بیمار داده شود و هنگامی که آب آن را مصرف می کنید، خوردن میوه های خام و سبزیجات ضروری است. برای به دست آوردن نتیجه بهتر، آب برگ شلغم را به اندازه یکسان با آب شاهی و اسفناج و هویج مخلوط کنید.

خوردن کدو: سه قاشق چایخوری آب برگ کدو را با یک لیوان شیر بدون چربی مخلوط کرده و هر روز صبح مصرف کنید و خمیر ریشه گیاه را نیز برای به دست اوردن نتیجه بهتر می توانید استفاده کنید.

زنجبیل: نصف قاشق چایخوری از آب زنجبیل تازه را بایک قاشق چایخوری آبلیموی تازه و نعناع و یک قاشق عسل ترکیب کنید.

پیاز: در بواسیر خونی مصرف پیاز سودمند است. تقریبا 30 گرم آن را در آب رنده کنید. شش گرم شکر را به آن بیفزایید و دو بار در روز مصرف کنید. بعد از چند روز عوارض این بیماری کم می شود. همینطور پیاز در درمان بواسیر خشک مؤثر است.

علف: تنقیه آب علف دیواره روده را از مدفوع پاک می کند مرحله عادی تنقیه با آب ولرم است. بعد از 20 دقیقه صبر کردن می توان 90 الی 120 میلی گرم از این ماده را استفاده کرد.

دانه کنجد: بیست گرم دانه کنجد را در پانصد میلی گرم آب بجوشانید تا آب آن یک سوم میزان اصلی شود یا به شکل یک شیرینی دربیاید. آن را با آب به شکل خمیر در بیاورید و برای درمان بواسیر می توانید آن را با کره استفاده کنید.

هلیله کابلی: گیاه هلیله کابلی برای درمان بواسیر در کلینیک سامان و به عنوان ماده ای ملین وگس معروف است. این میوه باید در روغن سرخ شود تا به رنگ قهوه ای درآید؛ سپس آن را پودر کرده و نگهداری کنید.

نصف قاشق چایخوری از این پودر هنگام خواب سبب حرکت معمولی مدفوع هنگام صبح می شود. گس بودن میوه سبب از بین رفتن سفتی مدفوع می شود. ترکیب خمیر میوه در روغن برای استعمال خارجی مفید است.

توجه کنید که هیچکدام از این روش های درمان گیاهی بواسیر، درمانی قطعی برای بواسیر شما نیستند و شما برای درمان کامل نیاز دارید با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت و راهکارهای درمانی موثر را با توجه به درجه بواسیر خود از وی دریافت کنید.

 

ویرایش: در تاریح 30 آذر 1397,تهران

این روش درمانی می تواند به شکل داروی خارجی هم استعمال شود. تربچه سفید را با شیر ترکیب کنید تا به شکل خمیر درآید استفاده آن در محل درد سبب کم شدن ورم و درد می شود.

مطالب بیشتر درباره بواسیر:

 •  
اگر مطلب خوب بود رای بدید
[تعداد: 7    میانگین: 4/5]

11 دیدگاه

 • سلام دو ساله است بواسیر نوع ۲ دارم و هنگامی که از پماد‌های ضدهموروئید مصرف می‌ کنم تا یکی یا دو روز حالم خوب میشود ولی بعد دوباره درد بواسیرم شروه می شود، برای درمان بواسیرم چیکار باید بکنم؟

  • Parisa من هم این مشکل رو داشتم منتها دیر به دکتر مراجعه کردم و اشتباه کردم شما هم باید برید تا معاینه شوید.

 • سلام چند سالی میشه که هنگام دفع مدفوع یک برآمدگی گوشتی در اطراف مقعدم ایجاد شده ولی در این مدت هیچ دردی رو احساس نکردم. فقط یبوست مختصری دارم. آیا این بواسیر است؟ و نیاز به درمان بواسیر دارم؟

 • سلام مدتی است که احساس می کنیم برجستگی دلمه ای شکلی در ناحیه پشتم ظاهر شده و از وقتی این برجستگی ها ایجاد شده دچار یبوست شدم آیا این بواسیره و نیاز به درمان دارم؟

 • سلام. من فکر می کنم به بواسیر مبتلا شدم چون یک ضایعه ای در مقعدم ایجاد شده، اما هیچ دردی در مقعدم ندارم. آیا این درسته؟ من بواسیر دارم. آیا نیاز به درمان بواسیر دارم؟ چه کارهایی باید بکنم تا این ضایعه رشد نکنه و از بین بره؟

 • سلام. من 45 ساله ام و هفت سال پیش بواسیرم را درمان کردم و تا دو ماه هیچ پیش مشکلی نداشتم اما در این دو ماه به خاطر یبوست دوباره بواسیرم برگشته و موقع دستشویی درد زیادی دارم به صورتی که چند ساعت هم ادامه پیدا می کنه و در این چند ساعت هیچ کاری نمی تونم بکنم. لطفا منو راهنمایی بفرمایید چیکار باید بکنم؟ باید دوباره به درمان بواسیر اقدام کنم؟
  با تشکر

 • خانمی 35 ساله ام و به زودی زایمان خواهم کرد، اما در مقعدم یک زائده گوشتی تازگی ها ایجاد شده، هیچ درد و خونریزی ندارم ولی چون زایمانم نزدیکه این زائده نگرانم کرده. آیا مشکلی برای زایمان نخواهم داشت؟ برای درمان چه کار باید بکنم. لطفا راهنمایی کنید. ممنون

 • آیا زائده گوشتی ایجاد شده در اطراف مقعد که دردی ندارد بواسیر است؟ و نیاز به درمان دارد؟

 • سلام تقریبا شش ماهه که بعد از دستشویی چند ساعتی سوزش و خارش خفیفی در مقعدم دارم، بعد چند ساعت خارش ها از بین می رود و هیچی دیگه احساس نمی کنم تا وقتی که دوباره به دستشویی برم، علت این خارش ها و سوزش ها چیست؟ آیا نیاز به درمان بواسیر دارم؟

 • سلام موقع دستشویی همراه مدفوعم خونریزی هم دارم. بواسیر دارم درسته؟ باید برای درمان بواسیر عمل کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

همین الان تماس بگیرید.