سامان همیشه اطمینان بخش

 021-22727952  

درمان شقاق با لیزر

جراحی شقاق با لیزر و درمان شقاق با لیزر یکی از راه های سریع  برای درمان شقاق مقعدی بدون بستری شدن و به صورت سرپایی با کمترین هزینه هست.

این روش درمانی با لیزر انجام می شود و برای اولین بار در هند در یکی از کلینیک های هند انجام شده است.

چگونه با لیزر شقاق درمان می شود؟

قبل از اینکه درباره روش درمان شقاق با لیزر حرفی بزنیم بهتر است کمی با خود شقاق و نحوه مبتلا شدن به آن آشنا شوید. شقاق یک بریدگی مزمن در پوست مقعد است که باعث درد، ناراحتی، خارش و گاهی خونریزی می‌ شود که معمولا در حین اجابت مزاج یا یبوست، ​با مشکلاتی همراه است.

در این باره می توانید حتا درمان شقاق با لیزر, بررسی معایب و مزایای بهترین روش درمان شقاق بخوانید.

شقاق مزمن مقعدی اصطلاحی است که توسط اکثر پزشکان مورد استفاده قرار می‌ گیرد. ​اگر درمان نشود، یک برچسب کوچک پوستی (به نام sentinel doctors) در اطراف شکاف رشد خواهد کرد و این برچسب می‌ تواند به اندازه بزرگی رشد کند و موجب اذیت بیمار شود.

درمان شقاق با لیزر
عمل درمان شقاق با لیزر

اغلب بیماران مبتلا به شقاق مقعدی مزمن می‌ گویند که برای اجابت مزاج مجبورند طول حرکت روده خود را فشار دهند، آن‌ ها احساس می‌ کنند که انسداد جزئی در مقعد دارند.

این برای آن‌ ها دشوار است که مقعد خود را رها کنند تا اجازه حرکت طبیعی روده را بدهند، این در واقع به طور مستقیم با اسپاسم غیرارادی که در عضله اسفنکتر داخلی خود ایجاد می‌ کند، ارتباط دارد.

با تشخیص شقاق مقعدی و درمان زودهنگام آن، می‌ توان درد و بهبودی طولانی‌ مدت را در آینده و همچنین روش‌ های پیچیده‌ تر که ممکن است نیاز به اصلاح این اختلال داشته باشد، را کاهش داد. ​

اغلب موارد شقاق مقعدی، که سریع بزرگتر می شوند، در طول شش هفته اول، با روش های درمان شقاق مقعدی موضعی ساده و اقدامات سریع می توانند با لیزر درمان و از بین بروند. ​

شقاق مزمن

زمانی که شش هفته از شروع بیماری می گذرد، شرایط مزمن می‌ شود و به طور اجتناب‌ ناپذیری نیازمند نوعی مداخله است که معمولا عضلات جزئی اسفنکتر داخلی نیاز به استراحت بیشتری دارند تا کاملا التیام یابد.

جراحی شقاق با لیزر

اما  در روش جراحی شقاق با لیزر کار بسیار ساده است، کمتر از پنج دقیقه وقت می گیرد تا درمان انجام شود.

این کار بدون برش، بخیه و یا جراحی پیچیده با بیحسی موضعی ساده انجام می‌ شود. اغلب بیماران در همان روز به کار خود باز می‌ گردند و درد ۹۰ درصد از بیمارها بلافاصله از بین می‌ رود، درد بقیه ۱۰ درصد نیز در عرض چند هفته استراحت از بین می رود.

در این مدت بدن یک لایه ضخیم پوست بر روی شقاق می کشد، تا آن کاملا ناپدید شود. ​

جراحی لیزری شقاق یکی از راه های سریع درمان شقاق مقعدی است. این روش درمانی با لیزر انجام می شود و برای اولین بار در هند در یکی از کلینیک های هند انجام شده است.پ

اسفنکتروتومی داخلی

لیزر برای انجام اسفنکتروتومی داخلی استفاده می‌ شود. این روش تقریبا بدون خونریزی است و جراح کنترل خوبی بر روی محل عمل دارد. به علاوه اسکار و زخم فیبروز مزمن با لیزر کاملا از بین می رود. این روش هر گونه ناراحتی طولانی‌ مدت را از بین می برد و بهبودی سریع‌ تری را دارد. ​

هزینه

اولین نکته ای که درباره هزینه درمان شقاق با لیزر بدانید این است که این درمان مشمول بیمه نمی شود.

در قانون بیمه بیان شده که درمان های سرپایی و بدون بستری شدن کمتر از شش ساعت و بدون بیهوشی نمی توانند از حق بیمه استفاده کنند.

پس اگر کسی مدعی شد که درمان با لیزر بیمه دارد و شما می توانید از آن استفاده کنید با شک و تردید با او برخورد کنید و مطمئن باشید که کاسه ای زیر نیم کاسه است.

دومین نکته درباره هزینه درمان شقاق با لیزر اینکه درمان لیزر از درمان جراحی هزینه زیادتری ندارد و این فکر نیز کاملا اشتباه است.

شما اگر کل هزینه های عمل جراحی را از لحظه وارد شده به بیمارستان تا زمان ترخیص محاسبه کنید و آن را با هزینه های عمل با لیزر مقایسه کنید خواهید دانست که چه تفاوت قیمتی بین این نوع درمان وجود دارد.

البته حق بیمه ای که شرکت های بیمه به بیمارستان ها می پردازند را نیز مدنظر داشته باشید. این مورد درباره کلینیک های عمل با لیزر لحاظ نمی شود.

 • شما در عمل با لیزر وقتی را از دست نمی دهید. هیچ گونه نیازی به بستری شدن ندارید. هیچ گونه کار اداری و آزمایشی انجام نمی دهید.
 • احساس درد کمتری دارید و خونریزی در عمل با لیزر در مقایسه با جراحی سنتی و زمان بهبودی کمتری دارید.

در جراحی معمولی به همراه شما باید یک شخص دیگر حضور داشته باشد و این خود هزینه اضافی است. در حالی که در درمان لیزر اینگونه نیست خودتان می توانید با پای خودتان به کلینیک تشریف بیاورید و با پای خودتان نیز آنجا را ترک کنید.

باید گفت که تا بیمار معاینه کامل نشود، نمی توان درباره نیازهای درمانی او حرف زد. درمان شقاق با لیزر نیز باید توسط متخصص توصیه شود.

بعد از آن می تواند درباره هزینه های درمانی آن صحبت کرد. اما مطمئن باشید که هزینه ریالی و زمانی و فردی آن در مقایسه با جراحی بیمارستانی خیلی پایین تر است.

درمان شقاق با لیزر

عوارض

درمان  با لیزر می‌ تواند منجر به عوارض زیر شود:

 1. توسعه فیستول ​
 2. عفونت ​
 3. بی‌ اختیاری در اجابت مزاج
 4. خون ریزی ​که بعد از دو هفته قطع می شود.

البته این عوارض خیلی نادر هستند و احتمال وقوع آنها در تمام بیمارها حتمی نیست. اگر در بیماری بعد از درمان شقاق با لیزر این عوارض مشاهده شد جای هیچ نگرانی نیست و همه موارد بعد از مدتی کوتاه برطرف می شوند. برای دانستن مهمترین دلایل خونریزی مقعدی می توانید این مقاله لینک دار را مطالعه کنید.

پس از اسفنکتروتومی یک عفونت ایجاد می شود و یک آبسه کوچک نیز ممکن است در حدود ۲ درصد بیمارها ایجاد شود.

آنتی‌ بیوتیک‌ ها فقط در صورتی مورد نیاز هستند که فرد مصونیت داشته باشد یا زمانی که سلولیت قابل‌ توجهی ایجاد می‌ شود.

خیلی نادر است که خونریزی داشته باشید، که نیاز به درمان باشد، اگر چه برخی از اکیموز ممکن است در نزدیکی محل اسفنکتروتومی ایجاد شود. کم‌ تر از یک درصد افراد در محل اسفنکتروتومی فیستول مقعدی دارند. معمولا این امر به دلیل تخطی از مخاط در طول اسفنکتروتومی است. بیشتر فیستول سطحی است و نیازمند درمان است.

تعریف و وقوع بی‌ اختیاری در مراحل مختلف متفاوت است. بین ۱۲ تا ۲۷ درصد افراد تحت پوشش اتساع اسفنکتر پس از عمل بی‌ اختیاری گاز و مدفوع را تجربه می کنند. دلیل آنهم این است که اتساع اسفنکتر مقعد کنترل‌ نشده یا کشش sphincters داخلی و خارجی باشد.

اگر اسفنکتروتومی داخلی درست انجام شود، میزان بی‌ اختیاری در مقایسه با اتساع اسفنکتر کم‌ تر خواهد بود. برای اکثریت افراد، بی‌ اختیاری ممکن است بلافاصله بعد از این روند با هیچ عارضه بلند مدتی ایجاد شود. احتمال برگشت و عود شقاق مقعدی بین ۱ تا ۶ درصد است. براساس چندین مطالعه، تقریبا ۵۰ درصد از بیمارانی که بهبودی پیدا نکرده اند، از بیماری کرون رنج می‌ بردند که علت شقاق آن‌ ها نیز بود.​

فیلم

پزشکان کلینیک سامان، چندین هزار بیمار را بدون هیچ عارضه ای و با نتایج بالینی عالی درمان کرده‌ اند. تمام بیماران به طور موثر و سریع درمان می‌ شوند. در اینجا از ابزار و روش‌ های پیشرفته جراحی شقاق با لیزر استفاده می‌ شود تا بهبودی و ریکاوری بیمار بدون درد و با سرعت هر چه بیشتر انجام شود. همچنین، تمام مراحل درمان تحت بی حسی داخلی ساده در عرض چند دقیقه انجام می‌ شود و بعد از عمل نیازی به مراقبت های پیچیده ای نیست.

جراح متخصص همه جزئیات عمل را پس از معاینه درست به شما توضیح می دهد. تقریبا تمام بیمارانی که این عمل را انجام داده اند ابزار رضایت کرده و آرزو داشته اند که ایکاش این درمان را سال ها پیش انجام می دادند و این همه مدت رنج نمی کشیدند. شما واقعا مجبور نیستید که دیگر رنج بکشید، فن‌ آوری‌ های جدیدتر درمانی بسیار ساده‌ تر و موثر تر به کمک شما آمده اند.​

اگر مطلب خوب بود رای بدید
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

10 دیدگاه

 • با سلام و عرض ادب
  بنده یکسال و نیم است که به شقاق مبتلا هستم و تقریبا از شش ماه پیش علائم شقاق قوی تر شده و تا به حال هر گونه درمانی برای آرام کردن شقاقم انجام دادم بی اثر بوده. هنگام دستشویی خیلی درد دارم. می خواستم شقاق ام را درمان قطعی کنم. به همین خاطر می خواستم ازتون بپرسم که عمل لیزر می تواند مشکل من رو حل کند؟ آیا شما این روش را پیشنهاد می کنید؟ چون می خواهم زودتر درمان شود خیلی در این مدت درد کشیدم دیگر نمی توانم. ممنون

 • سلام در درمان شقاق با لیزر زائده گوشتی هم حذف می شود؟ زخم هایی که بر اثر شقاق ایجاد شده چطور؟

 • سلام من 32ام و از چند ماه پیش یبوست گرفتم و شکاف هایی در مقعدم ایجاد شده و از داخل به بیرون کشیده شدند که هر چی داروی ملین و آنتی بیوتیک مصرف کردم بی اثر بوده. لطفا بگید چیکار باید بکنم.

 • سلام من زنی 25 ساله ام که تقریبا از دو سال پیش در مدفوعم خون می بینم و یبوست هم دارم. اولش رگه خونی روی مدفوع بود بعدد تبدیل به خونریزی قطره ای ش. چند روز پیش به دکتر رفتم. دکتر روده ام رو آزمایش کرد و گفت مشکلی ندارد ولی در مقعدم گفت زائده ای است که سفت شده. ایا این شقاق است؟ با این حجم خونریزی که دارم می تونه شقاق باشه آیا شقاق اینجوریه؟ احتمال سرطان است؟ امکانش است زائده را با لیزر بردارید؟

 • با سلام من سنم بالای چهل است و یکسالی است که شقاق و بواسیر دارم ولی تازگی ها دردم خیلی زیاد شده و سوزش تا چند ساعت در مقعدم احساس می کنم و حس می کنم یک زائده هم ایجاد شده. امکان درمان با لیزر است؟ چون میخواهم زودتر درمان بشود.

 • لطفا درباره مشکلات بعد از درمان لیزر شقاق بیشتر توضیح بدهید . آیا این روش برای درمان شقاق واقعا موثر است؟ و هزینه اش رو هم بفرمایید؟ مرسی

 • سلام. من چند ماهی است که شقاق مزمن گرفتم و هفته پیش به دکتر رفتم و لیزر درمانی کردند اما الان می بینم که باز خونریزی و درد و سوزش درارم و بعد از دستشویی هم چند ساعتی درد ادامه داره. فکر کنم عمل لیزر بی اثر بوده چکار باید بکنم. خیلی افسرده شدم. لطفا راهنمایی ام کنید و راهکاری برام نشون بدید. متشکرم.

 • سلام و خسته نباشید. من سه تا زائده گوشتی با همراه زخم هاشون در پشتم دارم که خیلی میترسم هر سه را با هم عمل کنم. آیا امکانش است که با لیزر هر سه این زائده ها برداشته شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

همین الان تماس بگیرید.