web
counter
درمان بواسیر | بررسی انواع روش های درمان بواسیر داخلی و خارجی - کلینیک سامان

تلفن مشاوره و ویزیت : 952-27-227 - 021

روش های درمان بواسیر بسیار متنوع است. ما در کلینیک سامان سعی می کنیم همه این روش هایی که به درمان بواسیر منجر می شوند را برای شما توضیح بدهیم. می شود گفت که برای بهبود و درمان بواسیر راه ها و روش های مختلفی دارد. اصلا نباید نگران باشید. به نظر می رسد اگر به دنبال درمان قطعی بواسیر هستید باید روش های پزشکی را امتحان کنید.

روش های درمان بواسیر

آیا بواسیر درمان قطعی دارد؟

شما باید بدانید که چه موقع باید به پیش پزشک خودتان بروید. بواسیر درمان قطعی دارد و قابل درمان است و معمولا درمان آن بی ضرر است. هزینه های درمان بواسیر  در کلینیک سامان با توجه به روش های آن متفاوت است. ما ممکن است باعث بروز عوارض در برخی افراد شود. اگر شما در حال تجربه عوارض مربوط به بواسیر هستید یا اگر شرایط شما پس از یک هفته با درمان‌ های رایج بهبود پیدا نکردید، سریعا به پیش پزشک معالج خودتان مراجعه کنید.

در درمان قطعی بواسیر ممکن است در بواسیر شما خون در مدفوع مشاهده شود. این مورد ممکن است یک مشکل جدی پزشکی باشد. اگر در مدفوع خود خون پیدا کردید، با دکترتان تماس بگیرید و به محض امکان یک قرار ملاقات تنظیم کنید. خونریزی مزمن و طولانی‌ مدت ناشی از بواسیر در برخی از افراد می‌ تواند منجر به کم‌ خونی شود. کم‌خونی ناشی از خونریزی گلبول‌ های قرمز که توانایی شما در انتقال اکسیژن به سلول‌ های شما را محدود می‌ کند.

علائم کم‌ خونی شامل ضعف و خستگی مزمن است. اگر جریان خون بدن شما به یک بواسیر منتهی و قطع شود، می‌ تواند به شرایطی که با نام بواسیر استنشاقی نامیده می‌ شود منجر شود. بواسیر استنشاقی بسیار دردناک است و ممکن است منجر به نکروز (مرگ بافت) و گانگرن شود. ​

درمان قطعی بواسیر؟!

روش‌ های درمانی غیر جراحی را امتحان کنید. چند گزینه وجود دارد که دکتر شما می‌ تواند به شما مشورت دهد. این گزینه‌ ها عموما ایمن و موثر هستند، حداقل تهاجمی هستند و معمولا در یک محیط سرپایی انجام می‌ شوند. ​

درمان قطعی بواسیر توسط کلینیک سامان

 

 • بستن باند لاستیکی: این روش با حداقل تهاجم با استفاده از نوارهای پلاستیکی کوچک برای تسریع جریان خون به بواسیر است. دکتر شما این باندها را در اطراف بواسیر قرار خواهد داد و در عرض یک هفته بواسیر متلاشی شده و کاملا سقوط می‌ کند.
 • تزریق اسکلروتراپی: این روش شامل یک تزریق شیمیایی در بافت ملتهب است. این کار منجر به اختلال در بواسیر و کاهش درد و التهاب می‌ شود. تزریق باعث درد نسبتا کمی می‌ شود، اما ممکن است کمتر از بستن باند لاستیکی موثر باشد.
 • انعقاد: در این روش از لیزر، نور مادون‌ قرمز، یا گرما (دو قطبی) استفاده می‌ شود. عوارض جانبی اندکی دارد ولی اغلب در مقایسه با باند لاستیکی، میزان بازگشت بالایی دارد. ​یک روش عمل جراحی را دنبال کنید. در برخی موارد، بواسیر ممکن است به درمان‌ های غیر جراحی پاسخ ندهد. اگر با درمان‌ های دیگر موفقیت نداشته باشید ، یا اگر بواسیر شما بزرگ تر شده است، پزشک شما ممکن است جراحی را برای برداشتن بواسیر پیشنهاد دهد.چند گزینه جراحی متفاوت وجود دارد، و ممکن است در یک محیط سرپایی و یا ممکن است به بستری شدن با توجه به تکنیک جراحی و شدت بواسیر نیاز داشته باشند. روش‌ های جراحی خطر خونریزی طولانی‌ مدت، عفونت و نشت مدفوع را برطرف می کنند، اگرچه عوارض آن در طولانی‌ مدت بسیار نادر هستند.
 • (جراحی) هموروئیدکتومی: این روش جراحی برداشتن بواسیر و بافت اطراف بواسیر است. هموروئیدکتومی موثرترین راه برای رهایی از بواسیر است که به سایر درمان‌ ها پاسخ نمی‌ دهند. ​
 • هموروئیدکتومی با استاپلر: روش این جراحی مطالعه نوع کارآزمایی بالینی است. این گزینه کمتر دردناک تلقی می‌ شود، اما اغلب منجر به عود بواسیر و پرولاپس رکتوم می‌ شود. ​
درمان قطعی بواسیر؟!

درمان فوری درد بواسیر! درست یا غلط؟

اگر منظور شما از درمان فوری درد بواسیر استفاده از قرص یا دارویی باشد که در عرض چند لحظه بواسیر شما را درمان کند، این کاملا فکری اشتباه است. شاید کرم یا دارویی خاصی برای درمان بواسیر وجود داشته باشد ولی در فوری بودن آن می توان شک کرد. کلا هر گونه دارو و درمانی باید تحت نظر پزشک متخصص بیماری های مقعدی و گوارشی استفاده شود.

بواسیر را درک کنید. یک بواسیر رگ خونی متورم و ملتهب در ناحیه مقعد یا رکتوم است. بواسیر باعث افزایش فشار در ناحیه لگن و مقعد می‌ شود. یبوست مزمن و اسهال مزمن از علل شایع بواسیر هستند. زنان در مراحل پایانی بارداری نیز دچار بواسیر می شوند و افرادی که اضافه‌ وزن دارند هم مبتلا می شوند. رابطه مقعدی گاهی اوقات باعث بواسیر می‌ شود و می‌ تواند در داخل یا خارج رخ دهد.

بواسیر داخلی در داخل رکتوم اتفاق می‌ افتد. اگر به اندازه کافی بزرگ شود یا آنقدر نزدیک مقعد باشد، ممکن است در طول یک حرکت روده بزرگ تر شوند.

بواسیر خارجی در ناحیه اطراف دهانه مقعد اتفاق می‌ افتد. اگر آن‌ ها در زیر پوست مقعد به شدت عصبانی و لخته شوند، می‌ تواند به یک توده سخت تبدیل شود. و بواسیر تورمبوز را ایجاد کند.

پس برای درمان فوری درد بواسیر لازم است که انواع بواسیرها را و علائم آنها را بشناسید. اگر شما مشکوک هستید که یک بواسیر دارید، مهم است که علائم این وضعیت را بدانید. آشکارترین نشانه بواسیر داخلی خونریزی قرمز و روشن با حرکات روده شما است. وقتی خودتان را تمیز می کنید خون قرمز روشنی خواهید دید. در بیشتر موارد، آن‌ ها باعث درد نمی‌ شوند.

بواسیر خارجی می‌ تواند باعث خارش و سوزش در ناحیه مقعد شود. معمولا بعد از یک حرکت روده از بین می‌ روند. گاهی بواسیر خارجی خیلی ناراحت کننده می‌ شود. شرایط احتمالی دیگر را نیز درک کنید. در حالی که بواسیر به تنهایی معمولا جدی گرفته نمی شود، خونریزی مقعدی می‌ تواند ناشی از دیگر شرایط از جمله مقعد، رکتوم یا کولون یا عفونت باکتریایی باشد که می توانند به سلامت شما آسیب بزنند. اگر هر نوع خونریزی مقعدی جدیدی را تجربه کردید، مهم است که پزشک آن را به طور صحیح تشخیص دهد و درمان کند.

درمان بواسیر خارجی

بواسیر خارجی می‌ تواند بسته به شدت بیماری چند روش درمانی داشته باشد. پزشک شما ممکن است بپرسد که آیا شما نسبت به انواع خاصی از داروها یا درمان‌ ها حساسیت دارید یا خیر. آیا درمان خاصی را برای درمان خود در اولویت می دانید؟

بواسیرها معمولا با کمک مطالعه پیشینه پزشکی و معاینه فیزیکی بیمار تشخیص داده شوند. بواسیر خارجی معمولا آشکار و به راحتی در بیرون آنال مشاهده می شود. به خصوص اگر لخته خون تشکیل شده‌ باشد. ممکن است متخصص بالینی شما یک تست دیجیتال برای بررسی خون در مدفوع انجام دهد. اگر شواهدی از خونریزی رکتوم یا خون میکروسکوپیک در مدفوع وجود داشته باشد، او همچنین ممکن است مجرای مقعد را با یک لوله پلاستیکی کوتاه با نور روشن بررسی کند. سگموئیدوسکوپی قابل‌ انعطاف یا کولونوسکوپی ممکن است برای رد علل دیگر خونریزی مانند پولیپ‌ های کولورکتال یا سرطان به ویژه در افراد سن بالا انجام شود. ​برای دانستن مهمترین دلایل خونریزی مقعدی این مطلب را بخوانید.

برخی درمان‌ های عمومی که پزشک شما ممکن است پیشنهاد دهد شامل بسته‌ های یخ برای کاهش تورم، شیاف یا کرم بواسیر است. این گزینه‌ ها می‌ توانند به افرادی که دارای حالت ملایم‌ تر بواسیر هستند، کمک کنند. اگر یک مورد جدی‌ تر داشته باشید، ممکن است پزشک درمان با یک عمل جراحی را پیشنهاد دهد. ​

درمان‌ های جراحی بواسیر خارجی شامل:

 • برداشتن بواسیر خارجی که با نام هموروئیدکتومی شناخته می شود.
 • سوزاندن بافت بواسیر با فوتو مادون‌قرمز،
 • درمان بواسیر با لیزر یا انعقاد الکتریکی،
 • اسکلروتراپی یا باند لاستیکی برای کاهش بواسیر خارجی.
​درمان بواسیر خارجی

درمان بواسیر خونی

بواسیر خیلی آزار دهنده و دردناک است. بواسیر به خصوص وقتی که با خونریزی همراه باشد بسیار دردناک تر می شود. درصد زیادی از مردم از این مشکل رنج می‌ برند. این امر به خصوص در مورد زنان پس از زایمان صدق می‌ کند.

بیشتر اوقات، خون در مدفوع و یا قطره خون در لباس زیر شما پیدا می‌ شود و با گذشت چند ساعت یا روزها ناپدید می‌ شود. با این حال، این منظره ای ناخوشایند است. خارش غیرقابل‌ تحمل می‌ شود و به خاطر این، شما به دنبال داروهایی می گردید که به شما کمک کنند علائم را کاهش دهید. برای درمان بواسیر خونی راه هایی ساده تر نیز وجود دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم.

 • آب زیادی بنوشید. این کار فقط به حذف مواد سمی از ادرار کمک نمی‌ کند. بلکه به نرم شدن مدفوع شما هم کمک می‌ کند. علاوه بر این، آب باعث می‌ شود که مدفوع شما سریع‌ تر حرکت کند. این کار باعث می شود که دیواره‌ روده روان تر شود. خوب است بدانید که مدفوع خشک، بافت بواسیر را عصبانی می‌ کند. این می‌ تواند باعث درد یا خونریزی شود. به این دلیل ما توصیه می‌ کنیم که شما حداقل در روز 8 لیوان آب بنوشید. نوشیدنی‌ های نوشابه ای، قهوه یا نوشیدنی‌ های الکلی به حساب نمی آیند.
 • از یبوست دوری کنید. عدم توانایی رفتن به حمام و داشتن بواسیر یک ترکیب خوب نیست. رژیم غذایی شما باید شامل مقدار زیادی غلات، آجیل، کشمش و سبزیجات سبز مانند اسفناج باشد. این راه از یبوست جلوگیری می‌ کند. در نتیجه وقتی از دستشویی استفاده می‌ کنید احساس درد نمی‌ کنید. وقتی که بواسیر خونریزی می‌ کند بدترین چیزی که می‌ توانید تحمل کنید یبوست است. این به خاطر که نیرویی که باید در دستشوئی استفاده کنید به هیچ چیز کمکی نمی‌ کند. به یاد داشته باشید که فشار بر کانال رکتال شما می‌ تواند باعث آسیب زدن بیشتر به بواسیر شود. ​
 • تمایل خود برای استفاده از دستشویی را سرکوب نکن. بسیاری از مردم معتقدند که بهتر است مدفوع خود را نگه دارند و یا تعداد دفعات استفاده از دستشویی را کاهش دهد. این ایده به آن‌ ها کمک می‌ کند تا سریع‌ تر و سریع‌ تر خونریزی کنند. اما این اشتباه است. دلیل ساده اش اینکه، وقتی شما زباله‌ های بیشتری را در بدن خود جمع می‌ کنید، رهایی از آن بدون درد و ناراحتی سخت‌ تر می‌ شود. همچنین برای سلامتی شما خوب نیست. شما مواد سمی را در بدن خود نگه می دارید که می‌ تواند باعث بیماری های مختلف شود. ​
 • مقدار غذاهای مضر را کاهش دهید. نمک یکی از بدترین دشمنان بواسیر است. به این خاطر که باعث ماندگاری و حبس شدن مایع می‌ شود. بدن شما به خاطر تجمع آب باد می‌ کند. در عین حال، رگ‌ های خونی در مجرای راست‌ روده ملتهب می‌ شوند. در نتیجه خون، درد و ناراحتی هنگام رفتن به دستشوئی ایجاد می شود.
 • در عین حال، کاهش استفاده از قهوه، الکل، شکلات، غذاهای چرب، غذاهای قندی و آرد سفید را توصیه می‌ کنیم. همه این غذاها، ماده خشک تری را تولید می‌ کنند. از طرف دیگر، اگر رژیم غذایی متعادل داشته باشید، شرایط بهتر می‌ شود. رژیم غذایی شما باید شامل مصرف بسیاری از میوه‌ ها و سبزیجات تازه باشد. سعی کنید مطمئن شوید که غذایی که می‌ خورید شامل تمام گروه‌ های غذایی باشد. ​
 • از بهداشت شخصی ​خود مطمئن شوید. وقتی که بواسیر خونریزی می‌ کند، سوزش و احتمال عفونت افزایش می‌ یابد. هر بار که از دستشویی استفاده می‌ کنید، خودتان را با آب سرد یا ولرم بشویید. از کاغذ توالت استفاده نکنید. این کار باعث عصبانی شدن منطقه می‌ شود. اجازه ندهید خون خشک شده برای مدتی طولانی در محل یا لباس زیر شما بماند. راه خوب برای تمیز کردن ناحیه استفاده از حمام‌ های sitz یا حمام کردن خیس است. شما فقط باید ناحیه را در ظرفی از آب‌ گرم غوطه‌ ور کنید. بگذارید چند دقیقه بماند تا ناراحتی را تسکین دهد. از حوله برای خشک کردن استفاده نکنید. به این دلیل که یک چیز شبیه کاغذ توالت است.
 • حالت بدنی خود را تغییر دهید. چند ساعت نشستن برای بواسیر خوب نیست. اگر شغل شما ایجاب می‌ کند که تمام روز را در مقابل کامپیوتر بنشینید، هر ساعت چند دقیقه بایستید. اگر می‌ توانید کمی در اطراف میز خود قدم بزنید. این راه، جریان خون شما را افزایش می‌ دهد. نشستن زیاد باعث می‌ شود که خون در ناحیه رکتال شما انباشته شود که می‌ تواند باعث درد و ناراحتی شود. ​

درمان خانگی بواسیر

اولین کار برای درمان خانگی بواسیر این است که ناحیه موردنظر را کاملا تمیز کنید. هر چند که تمیز کردن مقعد کمی با درد همراه است ولی می توانید به آهستگی محل را با یک لیف حمام نرم، آب گرم و صابون ملایم شستشو دهید. همچنین می توانید از کرم هیدروکورتیزون، آرام کننده های موضعی مثل لیدوکایین یا بنزوکائین نیز برای این کار استفاده کنید.

آلوئه ورا روان کننده و مسکن خوبی برای درمان خانگی بواسیر است شما می توانید ژل آلوئه ورا از داروخانه تهیه کنید و در ناحیه موردنظر بمالید. سرکه سفید و یا سرکه سیب نیز می تواند به آرام کردن خارش، سوزش و التهاب کمک کند یک توپ پنبه با سرکه خیس کنید و به محل موردنظر بمالید.

نوشیدن مداوم آب می تواند مدفوع شما را نرم کند و فشار در موقع دفع را کم کند، موقعی که شما حدس می زنید که به بواسیر مبتلا شده اید، نوشیدن آب خود را به 8 تا 10 لیوان آب در روز افزایش دهید.

فیبر یکی دیگر از نرم کننده های مدفوع خیلی خوب است، شما می توانید آن را با خوردن غذاهای با فیبر بالا یا با کمک یک مکمل فیبر و یا هر دو به رژیم غذایی خود بیفزایید. حبوبات بیشتر، غلات سبوس دار، دانه ها، میوه ها و سبزیجات بخورید.

همچنین می توانید از داروهای بدون نسخه مثل مکمل های پسیلیوم مثل Citrucel یا موسیل کمک بگیرید.

نشستن در وان آب گرم یکی دیگر ار روش های خانگی درمان بواسیر است. آب گرم آرام کننده بواسیر است و مطمئن شوید که آب داغ نباشد. آب گرم به تنهایی آرام کننده بواسیر است ولی می توانید کمی نمک طعام، نمک فرنگی اصل، بابونه، بومادران و کالندولا را هم به آن بیفزایید. بعد از هر دفع مدفوع به مدت بیست دقیقه در وان آب گرم بنشینید. به آرامی ناحیه مقعد را با یک حوله نرم خشک کنید.

بسته یخ و یا کمپرس سرد نیز می تواند به کم کردن تورم، التهاب و درد کمک کند. بسته یخ را در مقعد به مدت پانزده دقیقه بگذارید و یا فشرده سازی کنید و دو تا سه بار در روز این کار را تکرار کنید.

ورزش عملکرد روده را تحریک می کند و باعث می شود دفع مدفوع آسان تر شود. سعی کنید بیست دقیقه در روز تمرین هوازی متوسط انجام دهید. پیاده روی یک روش خوب برای شروع این کار است. در صورتی که یک کار کم تحرک دارید در هر ساعت برخیزید و در اطراف راه بروید، ورزش بیشتر به کم کردن وزن شما نیز کمک می کند.

مدفوع نرم تر به معنی فشار آودن کمتر به ناحیه مقعد است و زمان کمتری صرف نشستن در دستشویی می کنید. تغییرات رژیم غذایی به معنای هر دو افزودن، حذف و یا کم کردن مصرف غذاهای خاص است.

 

درمان گیاهی بواسیر

درمان یبوست تنها راه خلاص شدن از بواسیر در مراحل ابتدایی بیماری است. در ابتدا همه مسیرهای گوارشی برای چندین روز باید استراحت کنند تا روده پاک شود. برای این کار بیمار باید خوردن میوه را حداقل تا شش روز ادامه دهد بعد از آن ممکن است از غذاهای طبیعی برای راحت مدفوع کردن استفاده کند.

 • درمان بواسیر با انجیر خشک: چند انجیر خشک را با آب گرم شستشو دهید و شب آن را خیس کنید. صبح انجیر و آبی که انجیر در آن خیس خورده را میل کنید. خوردن انجیر زمان عصر هم سودمند است. خوردن انجیر هنگامی تاثیرگذار است که چندین هفته خوردن آن را ادامه دهید. دانه های ریز انجیر سبب تحریک روده و حرکت مدفوع می شود.
 • درمان گیاهی بواسیر سبب کم شدن فشار در ناحیه مقعد و کم شدن میزان بواسیر می شود. برای رهایی از این بیماری باید بتوانید جلوی یبوست خود را بگیرید.
 • درمان بواسیر با تربچه: مخلوط صد میلی گرم از تربچه رنده شده و یک قاشق عسل و یا نوشیدن آب این سبزی دو بار درروز در حدود 60 الی 90 میلی گرم در درمان بیماری مفید است. این روش درمانی می تواند به شکل داروی خارجی هم استعمال شود. تربچه سفید را با شیر ترکیب کنید تا به شکل خمیر درآید استفاده آن در محل درد سبب کم شدن ورم و درد می شود.
 • درمان بواسیر با شلغم: آب برگ آن باید گرفته شود و 150 میلی گرم باید به بیمار داده شود و هنگامی که آب آن را مصرف می کنید، خوردن میوه های خام و سبزیجات ضروری است. برای به دست آوردن نتیجه بهتر، آب برگ شلغم را به اندازه یکسان با آب شاهی و اسفناج و هویج مخلوط کنید.
 • درمان بواسیر با خوردن کدو: سه قاشق چایخوری آب برگ کدو را با یک لیوان شیر بدون چربی مخلوط کرده و هر روز صبح مصرف کنید و خمیر ریشه گیاه را نیز برای به دست اوردن نتیجه بهتر می توانید استفاده کنید.
 • درمان بواسیر با زنجبیل: نصف قاشق چایخوری از آب زنجبیل تازه را بایک قاشق چایخوری آبلیموی تازه و نعناع و یک قاشق عسل ترکیب کنید.
 • درمان بواسیر با پیاز: در بواسیر خونی مصرف پیاز سودمند است. تقریبا 30 گرم آن را در آب رنده کنید. شش گرم شکر را به آن بیفزایید و دو بار در روز مصرف کنید. بعد از چند روز عوارض این بیماری کم می شود. همینطور پیاز در درمان بواسیر خشک مؤثر است.
 • درمان بواسیر با علف: تنقیه آب علف دیواره روده را از مدفوع پاک می کند مرحله عادی تنقیه با آب ولرم است. بعد از 20 دقیقه صبر کردن می توان 90 الی 120 میلی گرم از این ماده را استفاده کرد.
 • درمان بواسیر با دانه کنجد: بیست گرم دانه کنجد را در پانصد میلی گرم آب بجوشانید تا آب آن یک سوم میزان اصلی شود یا به شکل یک شیرینی دربیاید. آن را با آب به شکل خمیر در بیاورید و برای درمان بواسیر می توانید آن را با کره استفاده کنید.
 • درمان بواسیر با هلیله کابلی: گیاه هلیله کابلی برای درمان بواسیر در کلینیک سامان و به عنوان ماده ای ملین وگس معروف است. این میوه باید در روغن سرخ شود تا به رنگ قهوه ای درآید؛ سپس آن را پودر کرده و نگهداری کنید. نصف قاشق چایخوری از این پودر هنگام خواب سبب حرکت معمولی مدفوع هنگام صبح می شود. گس بودن میوه سبب از بین رفتن سفتی مدفوع می شود. ترکیب خمیر میوه در روغن برای استعمال خارجی مفید است.

توجه کنید که هیچکدام از این روش های درمان گیاهی بواسیر، درمانی قطعی برای بواسیر شما نیستند و شما برای درمان کامل نیاز دارید با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت و راهکارهای درمانی موثر را با توجه به درجه بواسیر خود از وی دریافت کنید.

درمان قطعی بواسیر توسط کلینیک سامان

منابع خارجی برای بررسی بیشتر روش های درمان بواسیر:

 1. The History of Inhumane Mental Health Treatments
 2. 11 Alternative Medicines Explained

آدرس کوتاه: http://bit.ly/2uU8DS4

 

0
0

پیام بگذارید

(10 دیدگاه)

 • علیرضا

  با عرض خسته نباشید. بنده بواسیر دارم و هنگام دفع مدفوع ضایعه ای از مقعدش بیرون می زند اما هیچ دردی ندارد، آیا من به جراحی نیاز دارم؟ چه کارهایی برای درمان باید انجام دهم؟ چکار کنم تا این ضایعه بیشتر نشود. ممنون.

 • حسن پ

  بعد از جراحی بواسیر چه مدتی را باید بستری بود؟ آیا در خانه هم نیاز به استراحت طولانی مدت است؟ چند روز بعد از عمل می توان حمام رفت؟

 • mehdi

  با سلام من بواسیر دارم و نوعش خارجی است. میخواستم بدونم آیا با کرم و پماد میشود درمان بشوم؟ یا حتما باید جراحی انجام بدهم؟ تا به حال سه یا چهار بار یبوست شدم که بعد از مدتی رفع شده اما در هنگام دفع در مدفوعم خون دیدم و اطراف مقعدم هم جوش های ریزی بود که درد داشت اما چند روز بعد از بین رفتند.
  با تشکر از شما

 • علی

  باسلام بنده يبوست شديد و بواسیر درجه 4 دارم. الان شش هفت روزه که نتونستم دستشویی برم. مشکل اجابت مزاج دارم . لطفا راهنمایی کنید که برای اجابت چیکار کنم؟ بواسیر درجه 4 را چطور درمان کنم؟ آیا باید حتما جراحی انجام بدهم؟

 • Mojtaba

  آیا برای درمان بواسیر خارجی معمولی انداختن حلقه را توصیه می کنید یا حتما باید با عمل درمان شد. من دکتر مراجعه کردم اما از روش حلقه حرفی نزدند.

 • Fatemeh A

  دختری 22 ساله ام که به بواسیر مبتلا شدم لطفا برایم توضیح دهید که برای درمان بواسیر چکار کنم؟ آیا بدون جراحی نیز درمان می شوم؟

 • فریده

  سلام خانمی 40ساله ام و یک نوزاد یکساله دارم و به بچه ام شیر می دهم. بواسیر و میگرن شدید دارم خواهش می کنم اگر درمان خانگی برای این دردم سراغ دارید من رو راهنمایی کنید. اگر یک رژیم غذایی گیاهی معرفی کنید بی نهایت ممنون میشم.

 • محمود

  با سلام و عرض ادب. آیا با گرفتن رژیم پر از فیبر (شامل سبزیجات و میوه) و مصرف داروهای 500 DOXIUM و شیاف آنتی بواسیر به مدت چند هفته می توان بواسیر خارجی، بواسیر ترومبوز که حجم آن بااندازه یک لوبیا ولی بدون خونریزی است را به طور کامل درمان کرد؟

 • Nima Drodi

  سلام من پسری 25 ساله ام. یک ماهه پیش مبتلا به یبوست شدم و حالا حدود پنج روزه که بواسیر گرفتم و موقع رفتن به دستشویی درد و سوزش و خونریزی مقعدی کمی دارد. شما چه روشی غیر از جراحی پیشنهاد می کنید تا درمان بشم؟ با تشکر.

 • حمیدرضا

  با سلام من دارای بواسیر دارم. چندتا سوال از خدمتتون داشتم. اول اینکه بواسیر من با خونریزی شدیدی همراه است به چه متخصصی مراجعه کنم؟ و دوم اینکه حتما باید عمل بشم راه درمانی دیگری وجود نداره؟ بعد در ضمن بالای مقعدم یک سوراخ ایجاد شده خیلی ممنون میشم بفرمایید این نشانه چه بیماریه؟ آیا عمل بواسیر دردی هم دارد.

 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *